Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові чорнобильці виступають проти рішення Конституційного Суду щодо соціальних виплат


У Харкові чорнобильці виступають проти рішення КСУ
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Близько сотні чорнобильців у Харкові продовжують безстрокову акцію протесту на майдані Свободи

Харків – Близько сотні чорнобильців у Харкові продовжують безстрокову акцію протесту на майдані Свободи. Вони називають порушенням прав людини дозвіл Конституційного Суду у справах про соціальні виплати право спиратися не лише на соціальне законодавство України, а також на нормативні акти Кабміну щодо ручного регулювання розмірів виплат.
Те, що робить Кабінет Міністрів, – це порушення прав людини, в першу чергу соціально незахищених
Петро Прокопенко

«Тепер судитися із урядом буде важче, але, я переконаний, що свого часу буде дана відповідна правова оцінка діям суддів Конституційного Суду. Ми вдруге бачимо винесення рішення, яке суперечить Конституції. Ніде ж не згадуються статті Конституції, які забороняють виносити закони і нормативні акти, які утискають права людей. А це відбувається. Те, що робить Кабінет Міністрів, – це порушення прав людини. Усіх громадян, в першу чергу соціально незахищених – і чорнобильців, і «афганців», і інвалідів, і дітей війни, і вчителів та лікарів, військових, працівників міліції тощо», – сказав Радіо Свобода представник нової харківської чорнобильської організації «Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиля» Петро Прокопенко.

За словами Прокопенка, чорнобильці мають на руках судові рішення щодо виплат пенсій, які були ухвалені ще до рішення Конституційного Суду.

Вже третій день поспіль чорнобильці на кілька годин виходять на майдан Свободи, щоб нагадати владі про свої права. Ліквідатори вимагають виконання рішень судів, припинення перевірок їхніх медичних карток з метою скорочення кількості одержувачів чорнобильських пенсій, а також звільнення заступника голови обласної адміністрації Ігоря Шурми, якого ліквідатори обвинувачують в організації цих перевірок.

Чорнобильці обіцяють не припиняти акцію доти, доки їхні вимоги не будуть виконані.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG