Доступність посилання

ТОП новини

Українці готові до протестів лише за…гроші (європейська преса)


Прага – Газети інформують про ще одне фіаско України на енергетичному ринку, тепер уже про невдачу з підписанням газової угоди з Азербайджаном з політичної причини. Оглядачі також розмірковують над критичною ситуацією у головній опозиційній силі – в партії «Батьківщина», лідер якої Юлія Тимошенко перебуває у в’язниці, а її заступник Олександр Турчинов «не має такої харизми, як Юлія Тимошенко, а також її авторитету». Західні газети також звертають увагу на те,що українці, розчаровані поразкою Помаранчевої революції, все більше зневажають політику, яка нині перетворюється на бізнес, для якого потрібен «платний статист».

Московська «Нєзависимая газета» вважає, що Азербайджан своєї відмовою підписати у швейцарському Давосі газову угоду з Україною «вирішив провчити Київ у зв’язку з вірменським фактором. Причиною невдачі України – знизити в рамках Всесвітнього економічного форму в Давосі газову залежність від Росії за допомогою угоди з Азербайджаном – стало постачання звичайних озброєнь Вірменії. «Якщо хочуть купувати газ в Азербайджані, то хай не продають зброю Вірменії», – сказало інформоване джерело московському виданню. Газета також цитує експертів, котрі кажуть про недовіру міжнародних інвесторів щодо реальності намірів Києва спорудити в Одесі термінал з переробки імпортованого зрідженого газу. Інвестори бояться, що за кілька тижнів Київ домовиться з Росією про нижчу ціну на газ і забуде про плани щодо постачання зрідженого газу. Хоча деякі київські експерти прогнозують, що все ж угоду з Азербайджаном Україна підпише, але це «потребує часу і коштів».

Чеська Lidove noviny пише про все більшу «нехіть українців до політики», що виклала у них поразка Помаранчевої революції. І нині в Києві, як зауважує газета з Праги, все більш популярний «мітинговий бізнес», коли опозиційні партії все частіше дають оголошення про набір за гроші «статистів для мітингів протесту». Газета цитує деяких учасників січневих акцій протестів опозиції у Києві, коли ті прийшли сюди «місити сніг» не «за переконаннями», а « просто підробити», бо, наприклад, «потрібні гроші на подарунок». Видання цитує подібні оголошення опозиції з інтернету, коли за 3 години участі в демонстрації платять одному учасникові до 30 гривень (біля 100 чеських крон). З’явилися навіть нові форми організації таких людей на мітинги, своєрідні супервайзери й агентства, котрі опікуються цим, інформує чеське видання.

Німецька Frankfurter Allgemeine Zeitung пише про дочку глави української опозиції Юлії Тимошенко – Євгенію, котра «стала політиком не за своєю волею», коли мати потрапила до в’язниці. Сьогодні Юлію Тимошенко можуть відвідувати лише її адвокат і дочка, котра «є чи не єдиною ниточкою, що пов’язує лідера опозиції зі світом». Німецьке видання також ставить питання, чи зможе реально Євгенія Тимошенко замінити свою матір на чолі головної опозиційної партії «Батьківщина», коли «заступник Юлії Тимошенко у партії, Олександр Турчинов, не дивлячись на організаторські здібності, не має харизми Юлії та її авторитету». У даний час Євгенія потрібна «Батьківщині» як зв’язкова з лідером, як «сертифікат справжності», наголошує німецьке видання.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG