Доступність посилання

ТОП новини

Луценко: відмова змінити запобіжний засіб свідчить про фальшивість заяв про євроінтеграцію


Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив журналістам через своїх адвокатів, що суд, відмовившись раніше сьогодні звільнити його з-під варти на заклик Парламентської асамблеї Ради Європи, тим самим «продемонстрував фальшивість гасел про європейський вибір України», який озвучує команда Президента Віктора Януковича.

Як заявив Луценко журналістам через своїх адвокатів, наслідком такого рішення суду і його ставлення до рекомендацій ПАРЄ буде «бридливе дистанціювання європейців від брехливого і авторитарного режиму».

Раніше сьогодні Печерський районний суд Києва відмовився звільнити Луценка з-під варти, не взявши до уваги резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи. Таким чином, суд відмовив у задоволенні клопотання Луценка та його адвокатів, заявленого під час сьогоднішнього засідання.

Відповідно до рішення суду, запобіжний захід Луценкові обрано у спосіб, передбачений законодавством України. Щодо резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи суд зазначив: «Конституція України гарантує недоторканність суду і забороняє вплив на нього в будь-який спосіб, у будь-якій формі. При цьому немає значення, з якої інстанції і в який спосіб здійснюється цей вплив».

26 січня на сесії у Страсбурзі ПАРЄ ухвалила резолюцію «Функціонування демократичних інституцій в Україні», в якій, серед іншого, висловила стурбованість станом здоров’я ув’язнених колишніх урядовців, зокрема, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, і закликала українську владу негайно звільнити їх.

Юрія Луценка нині судять у Печерському районному суді Києва у кримінальній справі за звинуваченнями в перевищенні службових повноважень. Колишній міністр перебуває при цьому в попередньому ув’язненні в слідчому ізоляторі, яке суд обрав йому як запобіжний захід.
XS
SM
MD
LG