Доступність посилання

ТОП новини

Уряд пропонує скасувати літній час, але з наступного року


Урядовий законопроект про порядок обчислення часу в Україні ґрунтуватиметься на пропозиції скасувати перехід на літній і назад на поясний час, але вже після Євро-2012, повідомив сьогодні міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога після наради в уряді.

За словами міністра, які наводить прес-служба МНС, Прем’єр-міністр Микола Азаров вислухав позиції вчених, які закликали цього року перейти на літній час, враховуючи, що Україна прийматиме Чемпіонат Європи з футболу, і для зручності іноземців, бо літнім часом користується майже вся Європа. Відтак, як пропонуватиме урядовий законопроект, після повернення восени на свій поясний час другого часового поясу Україна має залишитися в ньому, відмовившись надалі від літнього часу.

Минулого тижня уряд уже розглядав проект закону про облік часу, але відклав тоді цей розгляд. Тоді, як повідомляв Віктор Балога, проти залишення України в її другому часовому поясі виступив віце-прем’єр-міністр Борис Колесніков, який хотів перевести Україну в третій, більш східний, пояс, щоб, за словами Балоги, «росіянам було зручно їздити» до України.

У вересні минулого року Верховна Рада вже ухвалювала було постанову, якою вирішила скасувати переведення стрілок годинників, але тоді йшлося про те, щоб залишити Україну на постійно в літньому часі, зсунутому на годину щодо поясного. Її ухвалили після того, як подібне рішення – залишити країну на постійно в зсунутому літньому часі – ухвалили перед тим Росія й слідом за нею Білорусь. Але вже менш як через місяць та сама Верховна Рада іншою постановою скасувала попередню.

На початку 1990-х років Україна вже одного разу експериментувала з відмовою від сезонного переходу на літній час, але потім відновила його 1992 року «з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи», і «згідно з рекомендаціями Європейської економічної комісії ООН».

Літній час використовується в більшості країн Європи, за винятком Ісландії й від минулого року також Росії й Білорусі. Зокрема, переходом на літній час користуються всі країни Європейського Союзу, про намір інтегруватися з яким заявляє Україна.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG