Доступність посилання

ТОП новини

США звинувачують Раду безпеки ООН у бездіяльності щодо Сирії


Рада безпеки ООН у своєму ставленні до Сирії припускалася недбалості і бездіяльності, заявила в понеділок посол США в ООН Сьюзан Райс напередодні очікуваного в вівторок розгляду чергового проекту резолюції щодо Сирії.

За її словами, не можна сказати, щоб Рада безпеки за 10 місяців заворушень у Сирії не була готова діяти, але «пара дуже впливових членів не хотіли бачити цієї дії».

Раніше в понеділок державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що прибуде до ООН висловити підтримку сирійцям, які домагаються майбутнього без авторитарного президента Башара аль-Асада.

Як мовиться в її заяві, Рада безпеки «повинна діяти», щоб покласти край «насильницьким і жорстоким нападам на власний народ» режиму Асада.

А Велика Британія і Франція оголосили, що їхні міністри закордонних справ вирушають до Організації Об’єднаних Націй, щоб виступити в вівторок на підтримку розробленого європейськими і арабськими країнами спільно проекту резолюції Ради безпеки щодо сирійської кризи.

Повідомлення з Парижа цитують неназваного урядовця Франції, який заявив, що текст проекту резолюції вже підтримують не менш як 10 членів Ради безпеки з загалом 15, чого досить, щоб виносити його на голосування.

Ліга арабських держав закликає Башара аль-Асада передати владу в країні своєму заступникові, який би відтак створив уряд національної єдності.

Водночас Росія, яка як постійний член Ради безпеки має в ній право вето, виступає проти будь-якої резолюції, яка погрожувала б сирійському режимові якимись заходами через невпинне насильство влади Сирії проти її супротивників чи закликала б Асада відійти з посади.

Так само й Китай, іще один постійний член Ради безпеки, разом із Росією раніше вже вдавався до блокування невигідних для сирійського режиму проектів резолюцій.

Раніше в понеділок Міністерство закордонних справ Росії заявило, що влада Сирії вже дала позитивну відповідь на заклик Москви до сирійської влади і опозиції направити своїх представників до російської столиці для «неформальних контактів без попередніх умов».

При цьому агентство Reuters уже повідомляло про заяву неназваного члена керівництва опозиційної Сирійської національної ради, який відкинув можливість участі в переговорах за посередництва Росії, що її вважають традиційним союзником режиму Асада.

Тим часом, за словами сирійських активістів, протягом понеділка в Сирії загинуло вже понад 50 людей, переважно цивільних.

Бої цього дня, зокрема, вже третій день поспіль тривали на околицях Дамаска.

У неділю, за повідомленнями, в Сирії загинули близько 80 людей, цивільних і військових, в перебігу одних із найітненсивніших боїв за 10 місяців повстання.

Того ж дня Ліга арабських держав вирішила припинити роботу своєї спостережної місії в Сирії через різке зростання насилля.

Повідомлення про жертви в Сирії неможливо перевірити з незалежних джерел. Іноземні журналісти не мають права працювати в країні.

За останніми наразі оцінками ООН, оприлюдненими на початку січня, від початку повстання минулого березня в Сирії загинули на той час понад 5 тисяч 400 людей.
XS
SM
MD
LG