Доступність посилання

ТОП новини

Павло Клімкін: «У справі Тимошенко повна прозорість» (європейська преса)


Правозахисники вимагають від української влади припинити тортури над біженцями з Сомалі та Еритреї
Прага – Європейська преса далі інформує про ситуацію в Україні та розпитує чільних українських дипломатів про загрози життю Юлії Тимошенко та вірогідність витворення в державі авторитарного механізму управління. Чільні дипломати з Києва запевняють Європу, що в Україні у принципі неможливий авторитаризм та стверджують, що «українська ментальність є європейською». Міжнародні правозахисні організації вимагають від української влади припинити тортури над біженцями з Сомалі та Еритреї та захистити їх як таких, що «потребують притулку». Європейська преса переповнена тривожними матеріалами про сильні морози в Європі та особливо в Україні, де гине від холоду багато людей.

Австрійська Der Standard оприлюднила інтерв’ю із заступником міністра закордонних справ України Павлом Клімкіним, який переконує, що в українському суспільстві немає жодних тенденцій до авторитарного правління. У відповідь на запитання австрійської газети про те, як дипломат розцінює твердження дочки Юлії Тимошенко про загрозу життю її мами в ув’язненні, Клімкін стверджує, що «для підкреслення об’єктивності та прозорості довкола цього Київ дозволяє медичним та іншим експертам Заходу особисто дати оцінку стану Юлії Тимошенко». Разом з тим Павло Клімкін погоджується з тим, що українська судова система не є ідеальною та потребує реформування. Заступник міністра закордонних справ України також висловив сподівання з приводу підписання між ЄС та Україною угоди про асоціацію, що сприятиме «майбутній політичний та економічній інтеграції України в Європу та утвердження демократичних свобод в українському суспільстві. Дипломат з Києва переконує тут європейців, що «Україна - це європейська держава з європейською ідентичністю» та висловлює свою точку зору про те, що українське суспільство вже пройшло «пункт незворотності» у демократичному розвитку та демонструє своїми досягненнями, хоча б у ділянці свободи слова, що «українська ментальність є європейською».

Аmnesty International заявляє, що «Україна мусить захистити затриманих біженців із Сомалі та Еритреї, котрих піддають утискам і тортурам українські сили безпеки». Речник директорату цієї правозахисної організації Джон Далгуїзен звертає увагу на те, що силові структури України незаконно затримали та утримують під арештом в центрі міграції в Журавичах на Заході України до 60 вихідців із Сомалі та 6-ох – з Еритреї, включно з 20-ма дітьми. Окрім того, як стверджують в Amnesty International, цих затриманих піддають утискам та насильствам українські силовики, коли «ці мігранти шукають притулку, щоб уникнути порушення їхніх прав в країнах їхнього походження». Замість допомоги, як наголошує Джон Далгуїзен, цих біженців «піддають зловживанням в Європі» та мають наміри депортувати їх з України назад, до країн їхнього походження. Як держава, котра підписала угоду ООН про біженців, Україна не має права повертати нікого в країну, де ці люди піддаються ризику серйозного порушення їхніх людських прав, сказано у цьому повідомленні Amnesty International.

Чеська Lidove noviny інформує, що «сильні морози призвели до загибелі 43 людей в Україні». Тут також уточнюється, що більшість із загиблих – це бездомні, а семеро людей замерзли у себе вдома.

Австрійська Der Standard наголошує, що «сотні громадян України лежать обморожені в лікарнях», а понад 7 тисяч цими днями вже грілися в спеціальних обігрівальних наметах, яких влада спорудила вже біля 2 тисяч в різних місцях України. Також повідомляється, що сильні морози і снігопади паралізували життя на півночі Італії , в турецькому Стамбулі. Пронози синоптиків попереджають, що ще сильніші холоди очікують Європу наприкінці тижня.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG