Доступність посилання

ТОП новини

Путін: система ПРО в Європі спрямована проти Росії


Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін вважає, що система протиракетної оборони, яку США та їхні союзники по НАТО розгортають у Європі, спрямована на нейтралізацію російського ядерного потенціалу. Про це Путін заявив в ефірі російського телевізійного Першого каналу.

Російський прем’єр каже, що система ПРО покриватиме територію до Уралу, де розміщені ядерні арсенали. Путін вважає, що «на сьогодні немає загрози з боку Ірану або Північної Кореї», і НАТО не пропонує жодних письмових гарантій, що система ПРО не спрямована проти Росії.

У грудні 2011 року держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що члени НАТО не дозволять країнам, які не входять до союзу, накласти вето на проект створення системи ПРО.

Перед тим президент Росії Дмитро Медведєв оголосив про можливість застосування комплексу заходів військово-технічного і дипломатичного характеру у відповідь на розгортання НАТО системи ПРО в Європі.

У США і НАТО запевняють, що нова система ПРО, яка буде створена наступними роками, призначена проти потенційно можливої через кілька років ракетної загрози з боку таких країн, як Іран чи Північна Корея, і за своїми можливостями не може бути спрямована проти Росії.

При цьому чільні російські військові підтверджують, що нова система технічно не здатна протистояти російській ядерній потузі.
XS
SM
MD
LG