Доступність посилання

ТОП новини

Президент: перед Україною стоїть енергетичний виклик


Україна зіштовхнулася з викликом, з яким «навряд чи зараз зіштовхується будь-яка інша європейська країна», заявив Президент Віктор Янукович у своєму виступі на 48-й Мюнхенській конференції з питань безпеки в п’ятницю.

За його словами, згідно з украй невигідним для України контрактом вона сьогодні повинна платити непомірно високу й економічно не обґрунтовану ціну за газ у 516 доларів США за тисячу кубічних метрів газу й при цьому повинна закуповувати удвічі більше палива, ніж їй потрібно.

Фактично третину державного бюджету Україна має спрямувати на оплату енергоносіїв, заявив Президент. При цьому термін дії цього контракту – 10 років, хоча раніше аналогічні домовленості переглядалися практично щорічно, додав він.

Приклад України, сказав Янукович, як ніщо інше свідчить про необхідність консолідації спільних зусиль щодо вироблення чітких, прозорих і справедливих правил гри в енергетичній сфері з метою досягнення балансу інтересів: України як основного транзитера, Росії як постачальника та інтересів ЄС як споживача.

«Я щиро переконаний, що саме від здатності до знаходження компромісу в дусі солідарності й взаємної економічної вигоди залежить майбутнє благополуччя і процвітання не лише однієї окремо взятої країни, а й усього Європейського континенту», – цитує слова голови держави його прес-служба.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG