Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат Ходорковського отримав найвищу нагороду Німеччини


У посольстві Німеччини в Росії в п’ятницю вручили найвищу нагороду Німеччини, орден «За заслуги», російському юристові і правозахиснику Юрієві Шмідту, адвокатові захисту Михайла Ходорковського.

Як сказав посол Ульріх Бранденбурґ, Командорський хрест ордена «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччиною» вручається юристові за його «заслуги в галузі захисту прав людини».

«Сприяння дотриманню прав людини, норм правової держави і демократії є однією з головних цілей зовнішньої політики Німеччини. Діяльність Юрія Шмідта робить внесок у здійснення цієї мети», – мовиться в заяві посольства.

Юрій Шмідт, відомий участю в низці гучних судових справ, у яких ішлося про ймовірні політичні переслідування, з 2003 року приєднався і до групи захисту Михайла Ходорковського – колишнього керівника і співвласника нафтової компанії «ЮКОС», найбагатшої людини Росії, якого в двох судових процесах визнали винним у низці фінансових зловживань і засудили загалом до 13 років ув’язнення; критики Кремля і правозахисники вважають, що підприємця покарали за те, що він, узявшись за підтримку громадянського суспільства в Росії, тим самим кинув виклик владі тодішнього президента Володимира Путіна.
XS
SM
MD
LG