Доступність посилання

ТОП новини

Міністр закордонних справ Росії прибуває до Сирії


Прихильники сирійського президента зібрались на вулицях Дамаску, щоб привітати міністр закордонних справ Росії Сергія Лаврова
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров прибуває до Сирії – у спробі стати посередником у кризі, яка вже одинадцять місяців триває в цій країні. Лавров планує зустрітися з президентом Башаром Асадом, відставки якого вимагають учасники акцій протесту.

У неділю Росія спільно з Китаєм заблокувала ухвалення пропонованої арабськими та європейськими країнами резолюції Ради безпеки ООН, яка передбачала б початок зміни влади в Сирії.

Лавров заявляє, що ухвалення резолюції такого змісту означало б прихильність до однієї зі сторін конфлікту. Російський міністр сказав також, що міжнародна критика позиції його країни межує з істерикою.

«За допомоги таких істеричних заяв намагаються приховати суть того, що відбувається. А суть у тому, що в Сирії більш як одне джерело насильства – їх там кілька», – наголосив Сергій Лавров.

Президент США Барак Обама заявив, що західні країни, як і раніше, прагнуть розв’язання сирійської кризи без застосування сили. Захід після невдачі голосування в ООН прагне запропонувати нову стратегію. Ідеться, зокрема, про можливість створення контактної групи, так само, як це було зроблено у випадку з Лівією.

Сирійські урядові сили у понеділок продовжили обстріл міста Хомс, де загинули ще близько 50 людей. Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун назвав абсолютно неприйнятною ескалацію насильства в Хомсі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG