Доступність посилання

ТОП новини

Жителі Дніпропетровщини самі збирають кошти на пам’ятники Кобзарю


Ukraine -- Taras Shevchenko
На Дніпропетровщині, у місті Верхньодніпровську місцеві жителі збирають кошти на встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку. Про це Радіо Свобода повідомила в середу керівник місцевого осередку Товариства «Просвіта» Валентина Новодон.

За її словами, з радянських часів «у Верхньодніпровську залишилися два пам’ятники – колишньому першому секретареві Компартії України Володимиру Щербицькому, який народився у Верхньодніпровську, та Леніну, але Кобзареві, як в інших райцентрах, немає».

За інформацією Валентини Новодон, наразі в місті розробили проект пам’ятника, склали кошторис і назбирали 56 тисяч гривень на сам монумент. Кошти жертвують місцеві підприємці, громадські організації, звичайні жителі, однак поки що зібрали трохи більше, ніж третину необхідної суми.

Влада ж, за словами активістки, ініціативу підтримує лише на словах.

«Ми написали 185 листів, звертались до Януковича, до Азарова, до Литвина, майже до всіх депутатів Верховної Ради. Відповіді надійшли на місцеву владу, за що місцева влада викликала мене на килимок і почала кричати: для чого ви це зробили. Ми приносили звернення, проектно-кошторисну документацію, запрошували подивитись на макет. Усі кивали головами, але палець об палець не вдарили», – розповіла Валентина Новодон Радіо Свобода.

Місце для пам’ятника вже визначили на громадських слуханнях – на головному проспекті міста, який досі носить ім’я Леніна. Водночас будуть домагатися перейменування проспекту.

До 200-річного ювілею встановити пам’ятник Шевченкові наразі збираються і в іншому місті на Дніпропетровщині – в Павлограді. Там кошти теж збирають усією міською громадою.
XS
SM
MD
LG