Доступність посилання

ТОП новини

Рада ухвалила у першому читанні проект Кримінального процесуального кодексу


Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект Кримінального процесуального кодексу, внесений Президентом України. Відповідне рішення підтримали 253 народних депутати з 427 зареєстрованих. Не голосували в повному складі фракції «БЮТ-Батьківщина» та КПУ.

Під час представлення проекту кодексу радник глави держави, керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов наголосив, що в Україні діє Кримінально-процесуальний кодекс 1960 року.

Портнов нагадав, що запропонований законопроект пройшов «два розгляди у Раді Європи». Радник глави держави також наголосив, що у проекті пропонується запровадження інституту домашнього арешту, активне застосування судом застави, а також суттєве скорочення повноважень прокурора.

«Україна обирає континентальну модель суду присяжних – три судді та троє присяжних. Цей суд застосовуватиметься для осіб, яких засуджують до довічного позбавлення волі», – розповів Портнов.

Водночас, згідно з висновками профільного комітету Верховної Ради, озвученими в сесійному залі, проект кодексу потребує «суттєвого доопрацювання».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG