Доступність посилання

ТОП новини

Для Тимошенко визначили процедурний термін у справі щодо ЄЕСУ


Харків – До 28 березня лідер БЮТ Юлія Тимошенко та її захист мають завершити ознайомлення з матеріалами справи стосовно корпорації «Єдині енергетичні системи України» – так звучить ухвала київського районного суду міста Харкова. Із клопотанням про визначення терміну ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, а це 71 том, до київського районного суду в Харкові, звернулася слідча група Служби безпеки України.

Озвучуючи в суді клопотання, начальник слідчого відділу головного управління СБУ в Харківській області Микола Грабик заявив, що колишня Прем’єр-міністр та її захист свідомо затягують ознайомлення зі справою ЄЕСУ.

«Юлія Тимошенко не береться за читання томів неначебто через погане здоров’я», – зауважив слідчий. Микола Грабик надав суду протоколи обстеження, здійсненого медиками Качанівської колонії, де йдеться про задовільний стан здоров’я, яке не перешкоджає читанню обвинувачення.

За словами адвоката Тимошенко Сергія Власенка, термін для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, нереальний.

Обґрунтовуючи своє клопотання, начальник слідчого відділу головного управління Микола Грабик наголосив, що з 23 січня і по 7 лютого Юлія Тимошенко не ознайомилася з жодним аркушем матеріалів кримінальної справи стосовно корпорації «Єдині енергетичні системи України». За цей час її адвокат Сергій Власенко прочитав лише один із 71-го томів справи, а ще один захисник Тимошенко відмовився від цієї процедури.

«Хочу зазначити, що жодного дня! Стан здоров’я Тимошенко не був на заваді ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Її стан здоров’я дозволяє вести слідчі дії, вона може брати участь у судовому засіданні. Окрім цього, хотів би наголосити, що захисники обвинуваченої Тимошенко, Власенко та Кожем’якін належним чином сповіщені про ознайомлення з матеріалами, Як-то у телефонному режимі, так і шляхом листування», – пояснив суду слідчий Микола Грабик.

Київський районний суд міста Харкова задовольнив клопотання слідчих СБУ. Підчас виголошення ухвали суддя Лідія Золоторьова наголосила: «У разі, не закінчення ознайомлення з матеріалами кримінальної справи до 28 березня, обвинувачена Тимошенко та її захисники Сергій Власенко і Андрій Кожем’якін з цього дня вважаються ознайомленими з матеріалами справи. У разі, якщо обвинувачена Тимошенко до зазначеного строку не ознайомиться з 71 томом, слідчий зобов’язаний вручити копії усіх матеріалів кримінальної справи».

Суд проходив без колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та її захисників. Лідер БЮТ відмовилася приїхати з колонії в суд, посилаючись на погане здоров’я, повідомив слідчий Микола Грабик, а її захисників, наголосив він, було повідомлено про час і місце судового засідання завчасно.

Тоді як адвокат Сергій Власенко запевняє, що про суд почув, коли прийшов до Юлії Тимошенко в колонію об 11:10, а в цей час суд мав розпочинати розгляд клопотання. Щодо визначення судом терміну ознайомлення з матеріалами по справі Тимошенко – «ЄЕСУ» він сказав: «Ні, це строки абсолютно нереальні. Сьогодні я почув від начальника чоловічої виправної колонії номер 54 Івана Первушкіна, що мене обмежать у спілкуванні з Тимошенко. Керівник колонії це мотивував тим, що не продовжили другий арешт Юлії Тимошенко. «Тому скоріш-за-все будете обмежені в можливості спілкування» – це відповідь Первушкіна. Я поки що не отримав остаточної відповіді, в який спосіб буде відбуватися це обмеження, що воно буде включати, скільки в день Тимошенко зможе вивчати матеріали справи?»

Медики чинять тиск на Тимошенко – донька екс-прем’єра

Донька Тимошенко, Євгенія та адвокат Сергій Власенко заявляють, що на колишнього Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко медики чинять тиск.

«Зараз, коли ми чекаємо комісію, яка складатиметься з німецьких та канадських лікарів, її шантажують – не дають Юлії Володимирівні уже кілька днів знеболюючих», – розповіла в Києві донька лідера БЮТ.

За словами Євгенії, таким чином влада намагається змусити Юлію Тимошенко погодитися, щоб до міжнародної комісії незалежних медиків увійшли і лікарі Міністерства охорони здоров’я України.

Приїзд закордонних лікарів до Качанівської жіночої колонії очікується в понеділок, 13 лютого. У самому управлінні пенітенціарної служби України в Харківській області продовжують запевняти, що у «слідчо-арештованої» Юлії Тимошенко задовільний стан здоров’я.

«Лікарі колонії кілька разів на день пропонують їй пройти медичне обстеження, вона відмовляється», – заявив журналістам біля колонії увечері 8 лютого начальник сектору охорони здоров’я управління обласної пенітенціарної служби України Дмитро Курушин. Утім, медичний посадовець уникнув відповіді на запитання, чи правду каже захисник Власенко про те, що лікарі колонії припинили видавати знеболюючі на прохання Тимошенко?»

У захисту Тимошенко є три дні на оскарження клопотання слідчих СБУ в Харківському обласному апеляційному суді.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG