Доступність посилання

ТОП новини

Монтян: новий КПК тільки перерозподілить гроші на ринку замовних рішень


Тетяна Монтян
Новий Кримінальний процесуальний кодекс не покращить ситуацію з правами людини в Україні, а лише «переросподілить бабло». Таку думку висловила в інтерв’ю Радіо Свобода відомий адвокат Тетяна Монтян.

«При старому Кримінально-процесуальному кодексі суди, фактично, були останніми в «харчовому ланцюжку» на ринку замовних рішень. Тобто люди, які потрапляли у ці «лещата», зазвичай, відкуповувалися ще на стадії, коли їх тільки спіймала міліція. Кому не вдалося – відкуповувалися вже від прокуратури. І суди були дуже незадоволені такою системою, тому що вони зрештою легітимізують всі ці покарання своїми мантіями, а отримують останніми в черзі. От тепер трішки перерозподілиться ця система. Це і вся новела, яка є в новому кодексі», – вважає Монтян.

Напередодні Верховна Рада голосами парламентської більшості ухвалила в першому читанні проект Кримінально-процесуального кодексу, поданий Президентом. Представники влади наголошують, що цей документ збільшує змагальність судового процесу, зменшує можливості прокурора й обмежує можливості для арешту. Опозиція натомість звертає увагу, що позитивні новації нівелюються, зокрема, залежністю суду від влади.

На думку Тетяни Монтян, змінити ситуацію, можна лише усунувши економічні чинники, що примушують «вибивати зізнання» й ув’язнювати якомога більше людей, щоб пенітенціарна система мала достатню кількість безкоштовної робочої сили – «рабів».

«Навіщо вибивають зізнання? Якщо людина бідна, щоб були раби. А якщо людина багата, щоб вона платила за те, щоб вижити за ґратами», – сказала Монтян.

Адвокат переконана, що необхідно формалізувати майнові права. «Необхідна інвентаризація всього ресурсу країни з чіткою вказівкою кому, що належить і на яких підставах», наголосила Тетяна Монтян.

Повний текст розмови з адвокатом Тетяною Монтян читайте в суботу на сайті Радіо Свобода.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG