Доступність посилання

ТОП новини

Тягнибок: об’єднана опозиція на виборах переможе в 115 округах і ще за 70 побореться


Лідер партії «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок заявив у неділю, що, на його думку, об’єднана опозиція на осінніх виборах у Верховну Раду стовідсотково здобуде перемогу в 115 мажоритарних округах і за 70 округів іще побореться.

Крім того, представники опозиційних партій також пройдуть до парламенту і за партійними списками, заявив він на прес-конференції в Кременчуці Полтавської області, як його цитує агентство УНІАН.

Тягнибок також вважає, що на виборах «народ не допустить», щоб Партія регіонів набрала 300 голосів, необхідних їй, за його словами, для внесення змін до Конституції, щоб обирати Президента в парламенті.

Він також заявив, що боїться, що чинна влада його заарештує. «Вони можуть придумати безліч можливостей і приводів зробити це», – сказав Тягнибок.

Він висловив упевненість, що для нього таких приводів, які нинішній «донецький клан» знайшов для інших лідерів опозиції, немає, але додав, що за нинішньої ситуації «все може бути».

Відповідно до нині чинного закону про вибори народних депутатів України, вибори загалом 450 депутатів здійснюються за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою: 225 депутатів обираються за пропорційною системою у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками від політичних партій, іще 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах. При цьому закон, зокрема, не передбачає можливості висування кандидатів від партійних блоків і встановлює для окремих партій прохідний бар’єр у 5 відсотків.
XS
SM
MD
LG