Доступність посилання

ТОП новини

Ліга арабських держав просить направити до Сирії миротворців ООН


Ліга арабських держав закликала ввечері в неділю Організацію Об’єданих Націй направити до Сирії своїх миротворців, щоб припинити конфлікт у цій країні, який триває вже 11 місяців.

Міністри закордонних справ Ліги арабських держав на своєму засіданні в столиці Єгипту Каїрі також висловили повну підтримку сирійській опозиції в її намаганні скинути режим авторитарного президента Башара аль-Асада і закликали опозицію Сирії об’єднатися.

Ліга також ліквідувала свою спостережну місію в Сирії, яку минулого місяця довелося відкликати звідти через зростання насильства.

Міністри зустрічалися, щоб обговорити наступні кроки після провалу резолюції Ради безпеки ООН щодо Сирії через вето Росії й Китаю.

У відповідь Сирія назвала рішення Ліги арабських держав «ворожим актом, націленим на безпеку і стабільність» країни, і «категорично» відкинула його.

Напередодні Туніс оголосив, що прийме в себе 24 лютого засідання нової контактної групи «друзів Сирії» у складі арабських та інших держав.

Тим часом Сирійський Червоний хрест і півмісяць доставив запаси продуктів до міста Хомса на заході країни, яке вже тиждень перебуває в фактичній облозі урядових військ.

Раніше в неділю повідомляли, що становище в Хомсі значно погіршувалося, бо в місті за більш як тиждень боїв у ньому закінчувалися запаси життєво необхідних продуктів.

Активісти заявили, що від початку наступу урядових сил на утримувані опозицією райони міста 4 лютого там загинули вже понад 400 людей.

За даними активістів, загалом кількість жертв збройного придушення владою Сирії виступів її супротивників, що почалися в березні минулого року, перевищує 6 тисяч людей, а, за деякими підрахунками, сягнула вже й 7 тисяч.
XS
SM
MD
LG