Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єра Пакистану звинуватили в неповазі до суду


Верховний суд Пакистану офіційно звинуватив сьогодні прем’єр-міністра країни Юсафа Разу Ґілані в неповазі до суду.

Неповага полягає в тому, що уряд Пакистану всупереч вимозі Верховного суду не домагався поновлення в Швейцарії старої корупційної справи проти нинішнього президента Асіфа Алі Зардарі.

Юсаф Раза Ґілані на засіданні Верховного суду в Ісламабаді не визнав себе винним і заявив, що справа проти нього політично мотивована, а Асіф Алі Зардарі як голова держави має імунітет від судового переслідування, тому уряд і не став вимагати поновлення справи проти нього.

У разі визнання винним прем’єрові загрожує усунення з посади і ув’язнення.

За рішенням Верховного суду, генеральний прокурор Пакистану має підготувати свідчення проти Ґілані не пізніше як у четвер. Суд планує вивчити їх наступного тижня. Відтак захист прем’єра матиме час до кінця лютого, щоб подати документи на свою користь.

Зардарі заперечує звинувачення в корупції, які свого часу висунули проти нього в Швейцарії, заявляючи, що він відмивав хабарі через швейцарські банки. Звинувачення стосуються 1990-х років, коли його дружина, небіжчиця Беназір Бгутто була прем’єр-міністром Пакистану.

Справу в Швейцарії закрили, коли 2007 року попередній президент Пакистану Первез Мушарраф видав указ про амністію для великого кола політиків та урядовців, звинувачуваних у корупції. 2009 року Верховний суд Пакистану скасував цей указ, але на той час Зардарі вже став президентом.

Прихильники Ґілані і Зардарі непокояться, що справи проти цих чільних цивільних політиків Пакистану можуть призвести до нового посилення впливу пакистанських військових.
XS
SM
MD
LG