Доступність посилання

ТОП новини

У Європарламенті засуджують становище в Білорусі


Президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив сьогодні, що «глибоко вражений дедалі гіршим становищем у Білорусі з правами людини і політичними свободами».

У його заяві також наголошено, що голодівка ув’язненого активіста опозиції Сергія Коваленка «привертає увагу до порушень засад демократії і до недотримання принципу верховенства права» в Білорусі.

Шульц закликав владу країни «негайно і безумовно» звільнити Коваленка, як і всіх політичних в’язнів.

Крім того, президент Європарламенту закликав президента Білорусі Олександра Лукашенка помилувати засуджених на смерть Владислава Ковальова і Дмитра Коновалова, яких визнали винними в здійсненні вибуху в метро в Мінську в квітні минулого року, в якому загинули 15 людей.

37-річний Сергій Коваленко був затриманий 19 грудня і звинувачений у порушенні умов домашнього арешту. Він тривалий час тримає голодівку на протест проти своєї справи і, за словами адвоката, перебуває в критичному стані.

У січні 2010 року опозиціонер поставив на верхівці новорічної ялинки в центрі Вітебська національний білоруський біло-червоно-білий прапор, який у нинішній Білорусі заборонений як «незареєстрована символіка».
XS
SM
MD
LG