Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» знизив ціну на газ для споживачів із низки країн Європи


Російський газовий холдинг «Газпром» знизив ціну в рамках довгострокових контрактів на газ для європейських споживачів у середньому на 10%. Про це пише газета Financial Times з посиланням на заяву заступника голови правління російської компанії Олександра Медведєва.

««Газпром» пішов на поступки за підсумками переговорів з низкою важливих клієнтів холдингу, зокрема, французькою GDF Suez, німецькою Wingas, словацькою SPP і турецькою BOTAŞ», – зазначив Олександр Медведєв і додав: «Наші партнери попросили нас переглянути ціни. Ми скоригували параметри формули, що привело до відносного зниження цін у середньому на 10%».

Олександр Медведєв вважає, що «нова ціна гарантуватиме конкурентоспроможність російського газу».

Раніше «Газпром» повідомляв, що у 2011 році підвищив видобуток на 0,9% – до 513 мільярдів кубометрів, експорт до Європи – на 8%, до 150 мільярдів кубометрів.

Минулого тижня «Газпром» оприлюднив квартальну звітність, з якої випливало, що холдинг продовжує консультації щодо перегляду контрактів з низкою європейських споживачів. Зокрема повідомлялося про проведення комерційних консультацій з компаніями з Чехії, Німеччини, Італії та Польщі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG