Доступність посилання

ТОП новини

США і ЄС обережно вітають рішення Ірану повернутися на переговори


Сполучені Штати Америки і Європейський Союз із осторогою привітали в п’ятницю готовність Ірану поновити переговори щодо його суперечливої ядерної програми.

На спільній прес-конференції в Вашингтоні державний секретар США Гілларі Клінтон і верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон заявили, що вивчають відповідь Ірану на свою пропозицію поновити переговори з п’ятьма постійними членами Ради безпеки ООН і Німеччиною.

За словами Клінтон, ця відповідь – «те, на що ми чекали». Водночас Аштон заявила, що ставиться до позиції Ірану «з осторогою», хоча й має «оптимізм», що переговори таки поновляться.

Клінтон також додала, що в разі поновлення переговорів їхні учасники мали б отримати гарантії, що Іран буде готовий вести такі переговори і не залишить їх, доки не виконає своїх міжнародних зобов’язань.

Раніше в п’ятницю Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив, що Іран наразі є непереконливим у своїх доказах, коли стверджує, що не займається розробкою ядерної зброї.

Днями ЄС підтвердив, що Іран надіслав офіційного листа про те, що знову готовий сісти за стіл переговорів із п’ятьма постійними членами Ради безпеки ООН та Німеччиною. Останні переговори в цьому форматі відбулися рік тому.

Іран заперечує звинувачення, що прагне здобути ядерну зброю, але доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми не надає.
XS
SM
MD
LG