Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровщина через погоду втратила третину озимини


У Дніпропетровській області через несприятливі погодні умови не зійшла третина посівів озимих зернових. Про це йдеться на науково-практичній конференції «Виробництво зерна у Дніпропетровській області в умовах 2012 року».

За словами аграріїв, компенсувати втрати збираються іншими культурами, зокрема кукурудзою та гречкою.

Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Олександр Любович, у доброму і задовільному стані перебувають близько третини посівів зернових.

За його інформацією, цього року в області зерновими культурами планують засіяти не менш як 60 відсотків від загальної площі полів. Зокрема, розширять посіви ярої пшениці і ячменю, водночас скоротивши площі технічних культур.

«Для того, щоб зберегти родючість земель, запровадили науковий підхід щодо планування площ посівів технічних культур, зокрема, соняшника», – зазначив Олександр Любович, додавши, що торік площа посівів цієї культури складала 23 відсотки, а цього року має бути не більше 20 відсотків.

Торік в області влада прагнула зробити ставку на гречку, однак сільгоспвиробники й аналітики цю ідею критикували.

Як повідомили з регіонального центру гідрометеорології, за останні 50 років на Дніпропетровщині ще не було такого теплого грудня та холодного січня, як цього сезону.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG