Доступність посилання

ТОП новини

Азаров: загроз девальвації в Українi немає


Жодних загроз для стабiльностi валютного курсу в Українi немає. Про це в ефірі політичного телешоу «Шустер Live» заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

«Нацiональний банк України витрачає досить невеликi суми, цiлком спiвставнi з необхiднiстю пiдтримки курсу», – наголосив прем’єр.

Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами, яке прямо впливає на валютний курс, Микола Азаров пояснює дорожнечею енергоносіїв.

«Висока вартiсть газу, який ми купуємо у Росiйської Федерацiї – перш за все цей фактор визначає той негатив, через який у нас щомiсячно бiльше валюти йде з країни, нiж приходить», – розповів Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Уряд заклав до бюджету 2012 року середньозважений обмінний курс 8 гривень за долар США. Водночас деякі фахівці називають такий курс нереальним.

Зокрема, за розрахунками експертів з Німецької консультативної групи з питань економічних реформ, для врівноваження платіжного балансу і забезпечення незмінності золотовалютних резервів гривня має девальвувати до позначки 8,40 за долар.
XS
SM
MD
LG