Доступність посилання

ТОП новини

Російське МЗС: результати референдуму у Латвії не є репрезентативними


Міністерство закордонних справ Російської Федерації вважає, що результати референдуму у Латвії, на яке винесли питання надання російській мові статусу другої державної, «далеко не в повній мірі відображають настрої у країні». Про це йдеться у коментарі офіційного представника МЗС Росії Олександра Лукашевича, оприлюдненому на офіційному сайті відомства.

На його думку, «це пов’язано з тим, що права на висловлення своєї думки позбавили 319 тисяч осіб-«негромадян», навіть попри те, що багато з них народилися або мешкають у Латвії протягом тривалого часу».

Росія також звинувачує Латвію у «невиконанні своїх міжнародних обов’язків». «Викликає подив, що латвійська ЦВК за рекомендацією МЗС країни не надала делегації Громадської палати Росії статус спостерігачів на референдумі. Ми вимагаємо від латвійської влади пояснень», – мовиться у коментарі.

Напередодні у Латвії відбувся референдум щодо питання надання російській мові статусу другої державної. За попередніми результатами, цю ідею підтримали близько 22% учасників, 77% висловилися проти, явка учасників референдуму перевищила 70%.
XS
SM
MD
LG