Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі суд над опозиціонером перервали для його шпиталізації


Суд над білоруським опозиціонером Сергієм Коваленком у Вітебську в Білорусі сьогодні перервали до завтра для дообстеження стану його здоров’я в лікарні слідчого ізолятору.

У перебігу слухань родичі кілька разів викликали швидку допомогу до Коваленка, який почувався погано після тривалої голодівки протесту.

Перша бригада лікарів констатувала знесилення і гастрит у стадії загострення, але назвала його стан «задовільним», пізніше суд погодився з думкою однієї з наступних бригад, що необхідне глибше обстеження.

Коваленка засудили на початку 2010 року до 3 років позбавлення волі умовно з обмеженням свободи за те, що він поставив на верхівці новорічної ялинки в центрі Вітебська національний білоруський біло-червоно-білий прапор, який у нинішній Білорусі заборонений як «незареєстрована символіка». У грудні його затримали й нині судять за порушення умов обмеження свободи, за що йому загрожує до 3 років ув’язнення.

Опозиціонер на протест проти свого арешту тривалий час тримав голодівку, за час якої втратив принаймні 25 кілограмів ваги. Він називає свою справу політично мотивованою.

Справа Сергія Коваленка привертає значну увагу у світі, де його вважають в’язнем сумління.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG