Доступність посилання

ТОП новини

Україна регресує на шляху до Європи – Дональд Туск


Звітуючи за перші 100 днів свого уряду, прем’єр Польщі чималу увагу приділив Україні
Варшава – Дональд Туск, прем’єр-міністр Польщі, стосовно процесу євроінтеграції України звичайно висловлюється дуже дипломатично. У середу він порушив це неписане правило. Оцінюючи перші сто днів діяльності свого уряду, зокрема польську зовнішню політику, Туск заявив про виразний регрес України на шляху до Європи. Завмирання євроінтеграційних процесів в Україні Туск, серед іншого, пов’язує з тим, що Польща вже не має такого впливу на ці процеси як торік, коли Варшава головувала в Раді ЄС.

Підбиваючи підсумки перших ста днів свого уряду, Дональд Туск передусім зосередився на зовнішній політиці Польщі. За його словами, Польща стала однією з шести найвпливовіших держав Європейського Союзу. Польща зробила чи не найбільше, твердить прем’єр, щоб фактично на півдорозі зупинити процес ерозії Євросоюзу.

Туск нагадав, що два місяці тому, під час укладення фіскального договору, ЄС міг розпастися на дві частини – групу країн з євровалютою та держави, які користуються національними валютами.

За словами польського прем’єра, Варшава стала незаперечним авторитетом в ЄС у такому питанні як східна політика Євросоюзу. Польща, говорив Туск, стала країною, яка готує так звані «східні проекти» всього ЄС. Саме польська точка зору на східноєвропейські проблеми, наголосив прем’єр, дуже часто стає точкою зору всього Європейського Союзу.

У Варшаві сумно, бо в Києві сповільнили

Утім, Дональд Туск визнає, що не всі польські плани щодо країн Східної Європи вдається реалізувати. Розповідаючи журналістам про підсумки своєї розмови з міністрами, Туск несподівано заговорив про Україну.

«Одним із підсумків сьогоднішньої зустрічі, обґрунтованим підсумком, але сумним, є той факт, що Україна втратила темп на шляху євроінтеграції, Це пов’язане з внутрішніми подіями в Україні, з певними стандартами, зокрема з тим, що Україна не пристосовується до сподівань щодо неї, викликаних Угодою про асоціацію з ЄС», – сказав голова уряду Польщі.

Туск навів також думки деяких міністрів його уряду щодо процесу євроінтеграції України. «Є таке відчуття, – говорив голова кабміну, – що цей процес завмер. Під час головування Польщі в ЄС усі мали багато енергії, здавалося, що й у Києві цієї проєвропейської енергії було значно більше. Натомість тепер ми можемо говорити про виразний регрес, якщо йдеться про наближення України до Європи».

Доповнюючи Дональда Туска, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський розповів про важливе, як він наголосив, політичне рішення польського уряду. Варшава, сказав Сікорський, працює над багаторічним планом допомоги країнам «Східного партнерства», до якого зокрема належить Україна.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG