Доступність посилання

ТОП новини

Влада Януковича розправляється з політичними супротивниками і згортає євроінтеграцію (світова преса)


Оглядачі також зазначають, що влада в Києві розправляється з політичними опонентами і здійснює тактику залякування і тортур
Прага – Західні газети попереджають, що влада Президента Януковича брутально розправляється зі своїми політичними опонентами й здійснює тактику залякування і тортур щодо ув’язнених: Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка. Західні медики, котрі відвідали Юлію Тимошенко у в’язниці в Харкові, заявляють журналістам, що українська влада так і не дала їм можливості детально обстежити стан здоров’я лідера української опозиції, і закликають Захід вимагати від Януковича дозволити незалежні токсикологічні та інші лабораторні аналізи стану здоров’я Юлії Тимошенко. Західні експерти також вважають, що в умовах складних газових і політичних стосунків із Москвою влада в Києві поводиться неадекватно, як із Росією, так і з Заходом, тому й після виборів президента Росії у березні стосунки між Кремлем та українською владою ще більше загостряться, кажуть аналітики.

Лондонська Financial Times наголошує на попередженнях західних медиків, котрі обстежували стан здоров’я Юлії Тимошенко в Харківській в’язниці, що «ця жінка хвора, має постійні болі і це вимагає токсикологічної та інших лабораторних експертиз». Видання цитує тут канадського лікаря Петра Куйтана, який заявив, що українська влада не дала можливості німецьким та канадським медикам детально дослідити стан здоров’я Юлії Тимошенко на місці, у в’язниці, коли сама лідер української опозиції відмовилася від послуг українських лікарів. «Розмовляючи на умовах конфіденційності, джерело повідомило лондонському виданню, що двоє лікарів із іноземної делегації були вражені, коли змушені були перебувати на летовищі впродовж 10 годин після прибуття до Києва 11 лютого. Вони сказали, що були зустрінуті ввічливими офіційними особами, але обмеженими у доступі до їжі й напоїв», – зауважує автор статті Роман Олеарчик. Газета прогнозує, що справа Тимошенко може й надалі ускладнити стосунки Заходу з Президентом Януковичем, який перебуває під вогнем посиленої критики за ймовірне переслідування політичних конкурентів та досить помітному відході від демократії в Україні.

Чеська Lidové noviny інформує про детальніше обстеження владою у Харкові стану здоров’я Юлії Тимошенко, коли у четвер її перевезли з в’язниці до однієї з лікарень Харкова. Тут було проведене детальне обстеження стану Тимошенко на томографі, рентгені й магнітному резонансі. Видання зауважило також, що від аналізу крові Юлія Тимошенко знову відмовилася. Таке обстеження було викликане вимогами іноземних лікарів, котрі вже відвідали Тимошенко в ув’язненні. Тому дані останнього обстеження мають бути переслані німецьким і канадським лікарям, котрі вже займаються станом здоров’я лідера української опозиції після візиту до України.

Німецька Suddeutsche Zeitung цитує двох берлінських професорів із клініки Берліна, котрі минулого тижня обстежували стан здоров’я Юлії Тимошенко в Харкові у в’язниці і вважають, що український політик «серйозно хвора». Газета також наводить дані про брутальне ставлення української влади до інших ув’язнених опозиційних політиків: колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього міністра оброни Валерія Іващенка. Тут цитують представників опозиції, правозахисників та адвокатів, котрі наголошують на ненаданні необхідної медичної допомоги Луценку, Іващенку та поганому харчуванні цих ув’язнених. Систематичні арешти політичних противників влади й тиск на лідерів опозиції стали характерними рисами поведінки влади Януковича, йдеться в статті німецького оглядача Томаса Урбана.

Американське видання Carnegie Endowment for International Peace прогнозує складний розвиток ситуації в стосунках Росії з Україною та ймовірне погіршення відносин після президентських виборів у Росії в березні. Автор аналізу Ольга Шумило-Тапіола вважає, що після президентських виборів в Росії ситуація в Україні буде «складнішою», бо лідери у Києві «дуже потребують дешевого газу, щоб задовольнити потреби олігархів, які владу підтримують,… і кампанія її (влади) переобрання до парламенту восени базуватиметься на фінансовій підтримці цих бізнесменів». Експерт вважає, що влада у Києві проявляє свою нерішучість щодо зменшення залежності від російського газу і нічого не робить для посилення співпраці з Європою навіть у рамках Енергетичного співтовариства ЄС. «Розчарування тут наростає з обох боків», – наголошує експерт. Чи не стане така позиція України «сигналом для ЄС про те, що влада у Києві не зацікавлена у подальшій інтеграції в Європу?».

Вже згадана чеська Lidové noviny публікує матеріал про нові погрози Москви на адресу України. З боку Кремля, слідом за звинуваченнями Києва у несанкціонованому відборі російського газу цієї зими, лунають попередження про плани припинення транзиту блакитного палива через Україну та прискорення введення у дію російського проекту газогону «Південний потік» для обходу української ГТС через Чорне море. Хоча експерти на Заході вважають, що перепади постачання російського газу до Європи стватися і в 2012–13 роках і тривати до 2030 року, бо Росія поки що нічого не робить для збільшення видобутку власного блакитного палива.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG