Доступність посилання

ТОП новини

Канада запрошує студентів із України, але тільки тих, хто має гроші


«Студенти мають право працювати не лише під час навчання, але й після його завершення» – посол Канади
Львів – Шістнадцять канадських навчальних закладів запрошують українську молодь здобувати освіту в Канаді. Нині у Львові можна оглянути виставку «Освіта в Канаді», яка далі помандрує до одеських і київських школярів та студентів. Чи справді реально українському школяреві продовжити навчання у Канаді чи це лише можливість для дітей заможних батьків?

«Ставте перед собою високі цілі», – порадив посол Канади в Україні Трой Лулашик, який, до слова, має українське коріння. Висока якість освіти, помірні, як за мірками Заходу, ціни за навчання, а ще можливість працевлаштуватись – це те, чого інші країни не запропонують, наголошують канадські освітяни.

У Львів приїхали представники найкращих канадських університетів і коледжів, щоб розповісти молодим українцям про освіту в Канаді, можливості, які вона дає. Вони пропонують навчання у Канаді від шести місяців і до кількох років.

«Студенти мають право працювати не лише під час навчання, але й після його завершення, вони отримують дозвіл на три роки праці. А ще можна претендувати і на отримання стипендії», – каже посол.

У Канаді навчається 400 студентів із України

У середньому, рік навчання у державній школі Канади коштує 10-15 тисяч канадських доларів, у приватних школах від 12 до 40 тисяч, в університетах канадські студенти у рік платять 5 тисяч доларів у рік. А ось батьки молодих людей з-за кордону оплачують за рік навчання в канадському університеті від 10 до 25 тисяч доларів. Зрозуміло, що для переважної більшості українських родин – це не реальні гроші для навчання дитини.

Освітянин з Канади Борис Демес каже, що система оподаткування Канади дозволяє студентам з України отримати так звану податкову відпустку. Тобто після навчання молода людина, працюючи в Канаді, деякий час не платить податки.

Сьогодні у канадських навчальних закладах здобуває вищу освіту 400 українських студентів.

Більшість молодих людей з України намагаються залишитися на постійне проживання у Канаді. Зокрема й ті, які потрапляють у цю країну за різними навчальними обмінами. Адже молода людина, яка навіть здобула найкращу освіту за кордоном, не може працевлаштуватись в Україні.

Школярі з деяких львівських шкіл потрапляють у Канаду на навчання по обміну, розповіла Ярослава Ядлось, заступник директора львівської лінгвістичної гімназії.

«Ми віримо, що вони приїдуть сюди. Але наш досвід наразі невдалий, діти не повертаються. Багато молодих, перспективних, розумних людей залишились у Канаді», – зауважила педагог.

Представники навчальних закладів Канади розповіли, що нині роботодавці потребують фахівців у технічній сфері, маркетингу й рекламі. Дев’яносто відсотків випускників коледжів упродовж півроку, за словами освітян, знаходять роботу за фахом.

За даними ЮНЕСКО, поза межами України сьогодні навчається понад 30 тисяч українських студентів. Найбільше у Росії, Німеччині та Польщі.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG