Доступність посилання

ТОП новини

Поранена в Сирії журналістка просить про евакуацію


Французька журналістка Едіт Був’є, серйозно поранена вчора в Сирії під час обстрілу урядовими військами міста Хомса, попросила сьогодні якнайшвидше евакуювати її.

У відеозапису, який опублікували в інтернеті активісти сирійської опозиції, вона заявила, що потребує негайного лікування, зокрема, через переламане стегно.

Раніше сьогодні сирійські активісти повідомили, що сили уряду поновили артилерійський обстріл Хомса, частини якого контролюють супротивники влади авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада. За їхніми даними, сьогодні, на 20-й день фактичної облоги міста, війська за підтримки бойової техніки почали входити в район міста Баба-Амр, який зазнавав найжорстокіших обстрілів.

Учора внаслідок обстрілу цього району там загинули двоє іноземних журналістів і троє були поранені. Влада Сирії заявила, що не несе відповідальності за загибель журналістів, які «прокралися» в країну «на власний ризик».

Також сьогодні спеціальна комісія Ради ООН із прав людини заявила, що чільні представники влади Сирії можуть бути відповідальні за злочини проти людяності. Як мовиться в звіті Незалежної міжнародної слідчої комісії в справах Сирії, існує «надійний корпус свідчень», які наводять на думку, що окремі особи, серед яких, зокрема, військові командири чи провідні чиновники влади, відповідальні за злочини проти людяності чи порушення прав людини в Сирії. Конкретний перелік таких осіб наразі не оприлюднений.

Як мовиться в звіті комісії, збройні сили повстанців на чолі з так званою Вільною сирійською армією теж коїли злочини, хоча і в «непорівнянному масштабі» порівняно зі злочинами влади.

За останніми оцінками сирійських правозахисників, базованих у Лондоні, кількість жертв збройного придушення силовими структурами сирійської влади виступів опозиції, що розпочалися в Сирії в березні минулого року, перевищила 7 тисяч 600 людей, серед них понад 5 тисяч 500 цивільних, 400 колишніх військових, які перейшли на бік опозиції, і близько 1 тисячі 700 бійців урядових силових структур. Ці оцінки опозиції не підтверджені з незалежних джерел через суворі обмеження на журналістську діяльність, які запровадила влада Сирії.

За деякими іншими оцінками, кількість жертв принаймні перевищує 6 тисяч людей.
XS
SM
MD
LG