Доступність посилання

ТОП новини

США заявляють про «конструктивні» переговори з Пакистаном


Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила сьогодні, що вона і міністр закордонних справ Пакистану Гіна Раббані Кхар «конструктивно обговорили спільні занепокоєння» під час своєї зустрічі в кулуарах міжнародної конференції в Лондоні.

Раніше сьогодні американський урядовець на умовах своєї анонімності повідомив, що в перебігу цієї зустрічі Клінтон закликала відновити контакти між країнами в повному обсязі після того, як пакистанський парламент завершить їхній перегляд, і Раббані Кхар підтримала цю думку.

Місяць тому Пакистан заявляв, що його відносини зі США залишаються заморожені, доки в парламенті країни триває і ще не завершений перегляд цих відносин.

Пакистан є чільним союзником США в регіоні.

Останнім часом між Пакистаном і США значно зросла напруженість через цілу низку питань, починаючи з ліквідації американськими військовими провідника терористичної мережі «Аль-Каїда» Усами бін Ладена на території Пакистану, як з’ясувалося, без відома влади країни в травні минулого року.

Відносини загострилися найбільше після повітряного удару на афгансько-пакистанському кордоні наприкінці листопада переважно американських за складом Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані, який забрав життя 24 пакистанських військових.

Погіршення відносин продовжили й інші події, зокрема, звинувачення Вашингтона на адресу Ісламабада в недостатній боротьбі з тероризмом. Уже після заяв Пакистану про перегляд відносин преса навела дані нового конфіденційного військового звіту США, що спецслужби Пакистану сприяють ісламістському рухові «Талібан» в Афганістані в нападах на міжнародні сили в цій країні.
XS
SM
MD
LG