Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові відкрили виставку до 125-річчя від дня народження Леся Курбаса


Лесь Курбас
У харківському літературному музеї відкрилася унікальна виставка «Лесь Курбас – розстріляний геній українського театру», присвячена 125-й річниці від дня народження видатного українського режисера і засновника харківського театру «Березіль», повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Паспорт Леся Курбаса
Паспорт Леся Курбаса

В експозиції представлені паспорт Леся Курбаса з його фото під час арешту, заява-зізнання у належності до контрреволюційної «Української визвольної організації», афіша Червонозаводського театру Харкова за сезон 1932–1933 років, а також фотоальбом акторки «Молодого театру», а згодом і «Березоля» Марії Травінської. Його зберіг харківський актор і режисер Анатолій Стародуб. Альбом йому передала свого часу мешканка квартири, у якійсь колись жила Травінська.

«Вона знайшла його під підлогою, зрозуміла, що там на фото є Курбас, вона його впізнала і передала Анатолію Стародубові», – розповіла заступник директора Харківського літературного музею Тетяна Трофименко.

Частина фотографій, за словами працівників музею, ніколи не оприлюднювались, решта мало відомі, як, наприклад, зображення Леся Курбаса серед акторів «Молодого театру» або світлина з його весілля з акторкою Валентиною Чистяковою.

У музеї кажуть, що ще не вивчали отриманий фотоальбом, але сподіваються, що дізнаються з нього про невідомі подробиці життя Леся Курбаса.

Сьогодні ж на 13-му міському цвинтарі Харкова театральна громада міста поклала квіти до пантеону родини Курбасів.

Лише наприкінці минулого тижня тут відновили зруйнований вандалами у січні пам'ятник. Бронзову табличку невідомі викрали на металобрухт. Міліція порушила за цим фактом кримінальну справу, але зловмисників так і не знайшла.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG