Доступність посилання

ТОП новини

В Афганістані нові жертви протестів проти спалення Корану


За повідомленнями з Афганістану, вже не менш як 12 людей загинули сьогодні під час протестів у різних місцях країни проти спалення на початку тижня примірників Корану на американській базі міжнародних військ.

За цими даними, двоє демонстрантів були вбиті на двох окремих мітингах у столиці Кабулі, семеро в провінції Герат на заході країни, де учасники протесту кинулися на будівлю консульства США, ще двоє в провінції Хост на сході Афганістану і один у провінції Баглан на півночі.

Дані про кількість жертв можуть іще змінитися.

Протести, які спалахнули сьогодні після головних п’ятничних молитов тижня в мечетях, за повідомленнями, відбулися також у кількох містах сусіднього Пакистану.

Таким чином, наразі за вже чотири дні протестів в Афганістані загинули не менш як 27 людей, серед них двоє американських військових, яких застрелив боєць Національної армії Афганістану.

Президент США Барак Обама долучився вчора до низки вибачень через інцидент, у якому в понеділок американські військові зі складу міжнародних сил спалили примірники Корану, як стверджують, не усвідомлюючи, що для мусульман ці книги є священними предметами, а їхнє спалення – тяжкою образою.

Афганський ісламістський рух «Талібан», який раніше закликав нападати на іноземних військових, щоб «провчити» їх за цей інцидент, у відповідь відкинув це вибачення і повторив свій заклик до нападів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG