Доступність посилання

ТОП новини

Луценко чекає на вирок


27 лютого суд почне зачитувати вирок Юрію Луценку
Київ – 27 лютого о дев’ятій годні ранку Печерський районний суд Києва має розпочати зачитувати вирок колишньому міністру внутрішніх справ України Юрію Луценку. До зали засідань обіцяли допустити фото- і відеокамери. Луценка, зокрема, обвинувачують у таких злочинах, як незаконне взяття на роботу до МВС його колишнього водія та в порушеннях, пов’язаних із наданням квартири і нарахуванням йому пенсії. Також Луценку інкримінують витрачання державних коштів на святкування Дня міліції. Прокуратура просить суд призначити обвинуваченому покарання у вигляді чотирьох із половиною років ув’язнення. Як заявляли раніше адвокати, виправдувального вироку вони не очікують, але можливим є умовний термін.

Поки суд у справі Юрія Луценка триває, дуже важко робити будь-які прогнози щодо вироку, говорить член парламентського Комітету з питань правосуддя депутат-регіонал Вадим Колесніченко.

«Якщо робити припущення, враховуючи, що термін тримання під вартою було продовжено, можна вважати, що скоріш за все, вирок буде обвинувальним»,– каже політик.

На одному із попередніх судових засідань адвокат екс-міністра Олексій Баганець заявляв, що процес є заполітизованим, тож на виправдувальний вирок сторона захисту і не сподівається.

Жодної провини Луценка прокуратурі довести не вдалося – Ар’єв

На думку депутата від НУНС, соратника Луценка Володимира Ар’єва, цілком імовірно, що вердикт цього дня так і не оголосять: як і у справі Юлії Тимошенко, виголошення вироку може затягнутися на кілька днів.

Що ж до змісту, хай яким буде рішення, воно навряд чи виявиться справедливим, стверджує Володимир Ар’єв, посилаючись на висновок Данського Ґельсінського комітету з прав людини, який констатував низку порушень під час судового розгляду.

«Одні говорять про умовний термін, інші джерела кажуть, що дадуть реальний термін, скільки простить прокуратура (4 роки 6 місяців), але випустять за умовно достроковим після відбуття половини терміну, – зазначає Володимир Ар’єв.– Буде обов’язкове подання до Апеляційного суду, до касації. Ми дійдемо до Європейського суду, бо ми розуміємо, що жодної провини протягом судових слухань і судового слідства прокуратурі довести не вдалося».

Крім того, депутат говорить, що справа за позовом Юрія Луценка в американському суді триває: звідти прийшло повідомлення, що сталася помилка, і позов насправді не відхиляли.

Обвинувальний вирок вигідніший опозиції – політтехнолог

Після ухвалення вироку Юлії Тимошенко Юрій Луценко опинився у центрі уваги не тільки в Україні, а й за кордоном, зауважує політтехнолог Тарас Березовець. За його словами, Європейський суд з прав людини визнав справу Луценка пріоритетною, і вона буде розглянута якнайшвидше – рішення очікується уже в квітні. Враховуючи достатньо негативний резонанс після справи екс-прем’єра, в інтересах чинної влади – шукати компроміс, зазначає Тарас Березовець.

«Юрій Луценко або буде визнаний невинуватим у цій справі, відповідно, буде звільнений. Інший варіант може полягати в ухваленні умовного вироку екс-міністрові, і той буде незабаром звільнений, але буде позбавлений права бути кандидатом у народні депутати. Щоправда, і тут у нього залишається шанс, якщо він встигне подати і отримати рішення Апеляційного суду», – зауважує Тарас Березовець.

На думку політтехнолога, обвинувальний вирок напередодні виборів буде швидше «на руку» іншим опозиційним силам, оскільки таким чином вони позбудуться достатньо сильного конкурента.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG