Доступність посилання

ТОП новини

ООН засуджує події в Сирії, сирійська делегація залишила засідання в Женеві


Сирійський посол в ООН Файсал Хаббаз Хамуї слухає доповідь про ситуацію в Сирії, після цього він залишив засідання в Женеві, 28 лютого 2012 року
Комісар ООН з прав людини Наві Піллей називає ситуацію в Сирії вкрай важкою і закликає президента цієї держави Башара Асада негайно оголосити «гуманітарне припинення вогню». Піллей, виступаючи у вівторок на екстреному засіданні Ради ООН з прав людини в Женеві, закликала сирійський режим надати доступ незалежним міжнародним спостерігачам і гуманітарним командам.

«Ситуація з правами людини помітно погіршилася з листопада минулого року. У доповіді наголошується, що влада абсолютно не справляється зі своєю функцією захисту громадян. Урядові сили повсюдно і систематично порушують права людини, як виглядає, з відома та за згодою вищих ешелонів державної влади», заявила Піллей.

Сирійська делегація залишила засідання, назвавши його «стерильним обговоренням» і заявивши, що Дамаск не визнає легітимним ані засідання, ані будь-яку резолюцію, котра буде на ньому ухвалена.

Як повідомляють із Женеви, на засіданні Ради ООН з прав людини готові винести на голосування проект резолюції, яка засуджує сирійську владу за «поширене й систематичне порушення прав людини» та закликає припинити репресії проти мирних жителів.

У Сирії елітні підрозділи урядових військ продовжують запеклі бої у місті Хомс та інших осередках опору повстанців.

У вівторок, за повідомленнями, один поранений західний журналіст був врятований у Сирії.
XS
SM
MD
LG