Доступність посилання

ТОП новини

Чехія обурена вироком у справі Юрія Луценка


Юрій Луценко , 27 лютого 2012 року
Міністерство закордонних справ Чехії у вівторок оприлюднило заяву, в якій висловлює свої побоювання й обурення, викликані вироком у справі Юрія Луценка.

«Так само, як це було у випадку колишнього прем’єра Юлії Тимошенко, – мовиться в заяві, – ми наголошуємо, що судовий процес був дуже віддаленим від європейських стандартів і принципів прав людини». Вирок у справі Юрія Луценка чеська дипломатія вважає ще одним доказом вибіркової політки і політично мотивованої справедливості в Україні, як і «формою політичної помсти колишнім владним представникам».

Чеське зовнішньополітичне відомство зазначає, що жодна політична сила не може бути піддана політично мотивованому карному переслідуванню, і мала б дістати можливість брати участь у парламентських виборах.

Чеська Республіка й надалі стежитиме за розвитком подій в Україні, мовиться в заяві.

Чехія підтримує європейські прагнення України, водночас наголошує, що для досягнення цієї Україна має діяти як демократична держава, в якій з повагою ставляться до прав людини.

27 лютого Печерський районний суд Києва визнав колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка винним у скоєнні посадових злочинів і засудив до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Керівники країн ЄС, США та Канади засудили цей вирок, назвавши його сигналом про продовження в Україні судової практики, яка не відповідає міжнародним стандартам.
XS
SM
MD
LG