Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську знову вимагають перейменування вулиць (ФОТО)


Близько сотні людей пікетує Дніпропетровську міську раду з вимогою перейменувати вулиці, названих іменами радянських діячів першої половини минулого століття, які, за рішенням Верховного Суду, входять до переліку осіб, винних в організації Голодомору, – Павла Постишева, Власа Чубаря та Станіслава Косіора.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, таке рішення Дніпропетровська міська рада мала намір ухвалити сьогодні, однак проект рішення до порядку денного наразі не внесений.
У руках мітингувальники тримають плакати з написами «Геть злочинців з наших вулиць!» та прапори – державні, а також партійні, зокрема – всеукраїнського об’єднання «Свобода», Конгресу українських націоналістів та Української народної партії.

За словами одного із організаторів акції Івана Дремлюги, учасники пікету мають намір нагадати владі про її обіцянки. За його словами, у випадку, якщо міська рада не розгляне питання, протестувальники вимагатимуть оприлюднення прізвищ депутатів та чиновників, які гальмують процес. «Ми хочемо провести дослідницьку діяльність і виявити, хто ж все-таки це гальмує, від кого йде ця ініціатива. Є неперевірена інформація, що це йде з обласної державної адміністрації. Наші зусилля будуть націлені на те, щоб з цим паном переговорити, зрозуміти його позицію і спробувати її поміняти», – сказав Радіо Свобода Іван Дремлюга.

До своїх вимог щодо перейменування вулиць пікетувальники додали ще одну – відставку міністра освіти Дмитра Табачника, якого вони називають людиною, що проводить «україноненависницьку політику».

15 лютого у Дніпропетровську протестувальники домоглися розгляду питання про зміну радянських назв вулиць. Тоді перші особи міськвиконкому пообіцяли їм ухвалити рішення 29 лютого.
XS
SM
MD
LG