Доступність посилання

ТОП новини

Західні аналітики застерігають про загрозу нестабільності Росії


«Абсолютно неможливо, щоб Путін став справжнім демократом і модернізатором» – екс-посол Британії в Росії
Лондон – Фактично ніхто з західних аналітиків не може заперечити, що Володимир Путін повернеться в крісло президента Росії. Що означатиме продовження путінського правління для його власної країни та для інших? Британські фахівці з Королівського інституту з міжнародних справ, який ще називає себе «Чатам гаус», нині оприлюднили звіт, в якому застерігають, що негнучкість Путіна загрожує Росії нестабільністю.

Колишній британський посол в Росії Родерік Лайн – один із тих, хто вважає, що Путін не зможе змінитися.
Абсолютно неможливо, щоб Путін став справжнім демократом і модернізатором
Родерік Лайн

«У перші три з половиною роки Путіна при владі, коли нафта починала з ціни не багато більше за 10 американських доларів і ледве сягала 35 доларів за барель, він був переважно прагматичним модернізатором. Я не буду використовувати слово демократ. Чи повернеться він до цього? Ні. У сенсі справжньої демократії – ні. Я не думаю, що він може собі це дозволити, бо це був би для нього кінець. Я думаю, що ми і далі будемо чути заяви про модернізацію, можуть бути навіть часткові спроби модернізації, можливо, навіть будуть знову дозволені вибори губернаторів. Я думаю, що абсолютно неможливо, щоб Путін, навіть якщо ціна нафти впаде знову до 30 доларів за барель, чого не станеться, неможливо, щоб він став справжнім демократом і модернізатором», – зазначає колишній британський дипломат, який зараз є одним із представників лондонського «Чатам гаус».

Путін може шукати зовнішніх ворогів

Колеги Родеріка Лайна оприлюднили звіт цієї установи, який застерігає, що намагання Путіна зберегти вибудувану ним за 12 років вузьку, персоналізовану систему влади загрожують Росії нестабільністю. Проблеми політичної системи Росії ускладнені браком модернізації економіки. Населення країни зменшується катастрофічними темпами. В таких умовах фахівці застерігають, що Путін та його соратники шукають джерело проблем за кордоном і можуть діяти під впливом своїх часом необґрунтованих побоювань.

Про них раніше в «Чатам гаус» говорив аналітик Центру європейських реформ, а колись австралійський дипломат із досвідом роботи в Росії Бобо Ло.
Є страх демократичної інфекції, що постає з подій в Україні
Бобо Ло

«Є страх демократичної інфекції, що постає з подій в Україні. Є стурбованість втратою стратегічної ролі Росії в так званій сфері впливу, тобто серед сусідів – чи то Україна, чи Південний Кавказ. І назагал є побоювання опинитися на задвірках у міжнародних справах, де Росія вважає, що не отримує того визнання, на яке, на її думку, вона заслуговує», – зауважує аналітик.

Лондонські фахівці визнають, що можуть помилятися з передбаченнями, але зараз вони вважають, що очевидна перемога Путіна на виборах і його подальше керування Росією може бути проблематичним, якщо він не зможе змінитися і діяти відповідно до нових вимог часу і вдома, і на міжнародній арені.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG