Доступність посилання

ТОП новини

«Аль-Каїда» не залишається осторонь Сирії


Навіщо «Аль-Каїді» підтримувати сирійську опозицію?
Нью-Йорк – Міжнародна терористична мережа «Аль-Каїда» бере участь у громадянській війні у Сирії, стверджують деякі американські аналітики. На їхню думку, ця мережа активно підтримує сирійську опозицію. І метою «Аль-Каїди» є не відстоювання демократичних принципів, а інші цілі.

Коли прес-секретаря Білого дому Джея Карні запитали, що відомо про діяльність терористів «Аль-Каїди» у Сирії, він ретельно зважував кожне слово своєї заяви.

«Не вдаючись в оцінки наших розвідувальних можливостей, я скажу лише, що нам відомий той факт, що «Аль-Каїда» та інші екстремісти прагнуть скористатися з ситуації, яка склалася… Наразі невідомо, до якої міри екстремісти «Аль-Каїди» співпрацюють із сирійською опозицією».

Між тим, Айман аз-Завагрі, який очолив «Аль-Каїду» після вбивства Усами бін Ладена, вже виступив на підтримку сирійської опозиції.

Але Джей Карні зауважив, що відстоювання справи свободи й демократії «суперечить усій історії «Аль-Каїди», їхній риториці та ідеям, якими вони виправдують своє існування».

Оглядачі зазначають, що Башар Асад, сирійський президент, робив спроби дискредитуваати опозиційний рух, намагаючись прив’язати його до «Аль-Каїди». Відомо, що під час Іракської війни мережа використовувала сирійські племена для допомоги іракській опозиції у боротьбі з американськими військами. Це робилося з дозволу, якщо не з благословення, Асада.

«Щурячою стежиною»

Зокрема, через сирійський кордон йшли до Іраку навчені «Аль-Каїдою» підривники-самогубці. Цей шлях називали «щурячою стежиною». Хуан Зараті, науковий співробітник американського Інституту стратегічних та міжнародних студій, колишній заступник голови Ради національної безпеки з питань боротьби з тероризмом у США, каже, що нині рух «щурячою стежиною» йде у зворотному напрямку.

«Потік зброї, спорядження, бойовиків тече назад, з Іраку до Сирії. Асад дозволяв цьому «щурячому потокові» текти із Сирії до Іраку. Він годував тварину джигаду в Іраку, а тепер ця тварина повертається й кусає його самого», – наголошує експерт.

Зараті вважає, що «Аль-Каїда» нині спрямовує зусилля на Сирію.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG