Доступність посилання

ТОП новини

В Афганістані черговий напад смертника через спалення Корану


В Афганістані смертник влаштував сьогодні вибух біля воріт бази Міжнародних сил сприяння безпеці в Баграмі, вбивши двох людей. Це та сама база, де минулого місяця сталося спалення примірників Корану.

За словами афганських урядовців, нападник вочевидь мав за мету авто міжнародних сил, але схибив. За словами речниці командування, представники міжнародних сил від вибуху не потерпіли.

Відповідальність за напад узяв на себе ісламістський рух «Талібан», заявивши, що це чергова «помста» за спалення Корану.

Генеральний секретар союзу НАТО, який здійснює командування Міжнародними силами сприяння безпеці, Андерс Фоґ Расмуссен вкотре висловив жаль через той випадок і знову наголосив, що це сталося без лихих намірів.

Унаслідок заворушень під час протестів проти цього спалення, що багато днів відбувалися по всій країні, а також нападів талібів із метою «помсти» в Афганістані загинули близько 40 людей, із них 5 представників міжнародних сил.

За повідомленнями, американські військові спалили на базі Баграм примірники Корану, щоб ліквідувати книги, які використовували ув’язнені афганці, щоб обмінюватися інформацією через записи в них; при цьому військові не усвідомлювали, що для мусульман це вважається наругою над священною книгою.
XS
SM
MD
LG