Доступність посилання

ТОП новини

США закликають Росію розслідувати заяви про виборчі порушення


Сполучені Штати Америки закликали в понеділок владу Росії здійснити «незалежне й варте довіри розслідування всіх повідомлень про порушення на виборах» президента Росії, які відбулися в неділю і в яких прем’єр-міністр Володимир Путін, який уже двічі був президентом, отримав 63,6 відсотка голосів і перемагає в першому турі.

Як мовиться в заяві Державного департаменту США, Вашингтон приєднується до попередніх висновків спостерігачів від Організації з безпеки і співпраці в Європі та Парламентської асамблеї Ради Європи, які визнали Путіна очевидним переможцем, але заявили, що результати були спотворені на його користь.

Держдепартамент закликав Росію забезпечити більшу відкритість процедур майбутніх виборів і заявив, що радий із того, що громадяни Росії брали активну участь у спостереженні за виборами і здійснювали своє право на мирні збори.

Раніше в понеділок спостерігачі ОБСЄ і ПАРЄ заявили в Москві, що, за їхніми попередніми оцінками, президентські вибори в Росії не були справедливими і чесними: російська влада не забезпечила рівні умови для всіх кандидатів – була відсутня реальна змагальність, а зловживання адміністративним ресурсом призвело до того, що переможець виборів був відомий заздалегідь, мовиться в їхній заяві.

Вони також закликали ретельно розслідувати всі скарги на порушення в перебігу президентської кампанії.

Натомість місія спостерігачів від СНД заявила, що президентські вибори в Росії пройшли цілком відповідно до російського законодавства, були прозорими і конкурентними.
XS
SM
MD
LG