Доступність посилання

ТОП новини
29 листопада 2020, Київ 01:36

Обама: щодо Ірану ще є можливість дипломатії


Президент США Барак Обама заявив у вівторок, що, на його думку, ще є «вікно можливості» вирішити суперечку навколо ядерної програми Ірану дипломатичним шляхом, не вдаючись до воєнної сили.

Як сказав він на прес-конференції в Білому домі, Сполучені Штати «не потерплять», щоб Іран здобув ядерну зброю, бо це могло б спричинити гонитву озброєнь у всьому близькосхідному регіоні.

Тому, за його словами, США й далі чинитимуть тиск на Іран, але залишатимуть іранському режимові «двері» для повернення до світової спільноти, якщо Тегеран запевнить світову спільноту, що виконує міжнародні зобов’язання і не створює ядерну зброю.

Раніше в вівторок міністр оборони США Леон Панетта заявив, що Сполучені Штати «вдадуться до дії», якщо зазнають провалу всі інші спроби протистояти підозрюваній ядерній загрозі Ірану, хоча й мали б за краще дипломатичний шлях.

У понеділок і сам Барак Обама, приймаючи з візитом прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, теж повторив свої сказані вже кілька разів останнім часом слова, що не виключає ніяких можливостей стосовно Ірану, хоча й застеріг від «надмірних і надто вільних розмов про війну» й наголосив на бажанні вирішити питання дипломатичним шляхом.

Також раніше в вівторок представник країн ЄС і світової спільноти в ядерних переговорах із Іраном, верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон повідомила, що дала позитивну відповідь на лютневого листа Ірану з пропозицією поновити дискусії на теми іранської ядерної програми.

Іран заперечує звинувачення світової спільноти, що прагне здобути ядерну зброю, але доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми не надає.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG