Доступність посилання

ТОП новини

Як чиновники «економлять» бюджетні кошти


Київ – Уряд до 2014 року продовжив мораторій на закупівлю авто, обладнання і проведення ремонтів кабінетів за рахунок коштів держбюджету. А експерти вважають, що такі кроки роблять насамперед із піар-метою. Насправді чиновники легко обходять подібні заборони.

Кабінет міністрів продовжив дію постанови «Про економію бюджетних коштів, передбачених для утримання органів державної влади». Цей документ обмежує витрати держустанов на закупівлю автотранспорту, обладнання, меблів, ноутбуків, мобільних телефонів і проведення ремонтів кабінетів за рахунок коштів загального фонду державного бюджету.

Як повідомляє прес-служба уряду, вже були припинені спроби чиновників придбати дорогі автомобілі. А винні в цьому держслужбовці втратили посади. Наприкінці минулого року виявлені 32 факти порушення розпорядниками держкоштів вимог постанови уряду. Завдяки цьому було попереджено неефективне використання бюджетних коштів на суму понад 18 млн. грн.

«Турботливі» держпідприємтсва

Натомість редактор інтернет-видання «Наші гроші», яке пише про зловживання у сфері держзакупівлель, Олекса Шалайський наголошує, що чиновникам ця постанова не стає на перешкоді.

«Наші чиновники давно вже знайшли вихід. Вони купують машини та інші дорогі товари через підприємства, які створені при міністерствах. І стверджують, що вони не підпадають під дію постанови. І це насправді так є. Ця постанова не працює і працювати не буде. Однак народу розповідають, що ми дбаємо про те, щоб чиновники не купували дорогих речей», – розповідає Олекса Шалайський.

За даними Держкомпідприємництва, в Україні створили близько 10 тисяч державних підприємств, які надають адміністративні послуги, а прибуток залишають на своїх рахунках. Перший заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, депутат-нашоукраїнець Геннадій Москаль стверджує, що держпідприємства при міністерствах створені насамперед із метою обслуговувати верхівку відомства. За його словами, «наші міністри та інші урядовці не живуть на ту скромну зарплату, яку їм виділяє держава, тому й створюються різні держпідприємства».

На початку лютого парламенту хвалив у першому читанні законопроект, який дозволяє державним підприємствам здійснювати закупівлі в обхід тендерних процедур. На думку Олекси Шалайського, «цей закон уряд не буде піарити, а буде всіляко замовчувати».

У чинному уряді неодноразово заявляли про наміри ліквідувати значну частину держпідприємств. Проте досі до реалізації цього задуму справа не дійшла.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG