Доступність посилання

ТОП новини

Президент Європарламенту: вироки Тимошенко й Луценку викликають запитання


Президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявляє, що вироки колишньому прем’єру Юлії Тимошенко та колишньому міністру внутрішніх справ Юрію Луценку викликають низку питань до української влади. Про це він сказав у Брюсселі під час зустрічі з делегацією Національної спілки журналістів України.

«Неможливо для нас робити судження щодо незалежності судової системи в Україні. Чи є ваша судова система залежною, чи ні – це не наша роль виносити такі судження, однак абсолютно точно, що вироки колишньому Прем’єр-міністру, колишньому міністру внутрішніх справ за дуже жорстких умов порушують низку питань у міжнародних відносинах, і на ці питання уряд та Президент України мають відповісти», – наголосив Мартін Шульц.

Він зазначив, що сьогодні численні представники ЄС, зокрема й він особисто, намагаються сприяти вирішенню ситуації з кримінальними справами проти колишніх урядовців. «Я не можу бути більш відкритим, але є інтенсивні контакти. Не лише мої, але й інших людей, які обговорюють питання з вищими представниками українського уряду», – сказав президент Європарламенту.

Мартін Шульц також наголосив на тому, що нинішній, дуже складний період відносин між Україною та ЄС, пов’язаний передусім з наявністю кримінальних справ проти представників опозиції.
XS
SM
MD
LG