Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську пам’ять Шевченка вшанували смолоскипною ходою та автопробігом


У Дніпропетровську представники опозиційних сил та громадські активісти провели сьогодні ввечері смолоскипну ходу на вшанування Тараса Шевченка, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Від скульптури молодого Шевченка в центрі міста учасники акції пройшли центральними вулицями до пам’ятника Кобзареві на Монастирському острові під гаслом «Вставай на захист України!».

Захід, ініційований місцевим осередком ВО «Свобода», підтримали партнери «Свободи» в об’єднаній опозиції – «Батьківщина», «Фронт змін», «Наша Україна», «УДАР», Народний рух, КУН, УНП.

За словами голови міської організації ВО «Свобода» Андрія Денисенка, «9 березня «Свобода» починає акції народної мобілізації і закликає громадян підійнятися на захист власних прав».

Сьогодні ж представники об’єднаної опозиції разом взяли участь в автопробігу «За зміни!». Понад два десятки автомобілів із прапорами, державною та партійною символікою проїхали головними вулицями Дніпропетровська, стартувавши від пам’ятника Шевченкові.

Учасники автопробігу заявили: зміни в країні на краще «можливі завдяки активній участі громадськості у захисті прав і свобод».

Акції відбулися попри спротив місцевої влади, яка відмовлялася прийняти заявки на громадські заходи.

Раніше лідери п’яти опозиційних партій Дніпропетровщини заявили про об’єднання і спільну участь у парламентських виборах. До них приєднались іще кілька політичних сил і громадських організацій.
XS
SM
MD
LG