Доступність посилання

ТОП новини

Рада цього тижня розгляне призначення омбудсмена


У четвер, 15 березня, Верховна Рада розглядатиме питання призначення уповноваженого з прав людини. Про це на засіданні погоджувальної ради повідомив голова парламенту Володимир Литвин.

За його словами, у даному питанні виникла колізія.

Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав кандидатуру співголови Харківської правозахисної групи Євгена Захарова на цю посаду. Водночас комітет відхилив кандидатуру урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Валерії Лутковської. Як наголосив Литвин, необхідно, щоб юридичні служби парламенту вивчили це питання.

«Я просив би з точки зору і регламенту, який для нас є законом, і з точки зору здорового глузду, щоб подивилися й ухвалили рішення, як ми будемо розглядати це питання», – сказав спікер.

За словами Литвина, «якщо 124 депутати пропонують кандидатуру, а потім комітет у кількості 7 людей ухвалює рішення, то, очевидно, нам треба подумати, як поставитися до законодавчої ініціативи 124 чи 125 депутатів».

Він вважає, що в такій ситуації необхідно винести дане питання на розгляд Верховної Ради і шляхом спільного таємного голосування визначитися.

Володимир Литвин наголосив, що у четвер питання призначення омбудсмена розглядатиметься «за будь-яких обставин».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG