Доступність посилання

ТОП новини

Помер останній президент УНР у вигнанні Микола Плав’юк


У віці 86 років помер Микола Плав’юк – голова Проводу українських націоналістів, останній президент УНР у вигнанні, який у 1992 році передав першому Президенту незалежної України Леоніду Кравчуку клейноди УНР і грамоту про правонаступництво. Про це повідомляє «Українська правда».

Плав’юк народився у 1925 році на Прикарпатті. Ще в школі приєднався до Організації українських націоналістів. Від 1946 року – в еміграції, спершу в Німеччині, потім у Канаді.

У 1979 році Микола Плав’юк очолив Провід українських націоналістів. У 1988 році на сесії Державного центру УНР – легітимного продовжувача уряду Української народної республіки – Плав’юка обрали п’ятим президентом УНР у вигнанні.

У березні 1992 року з ініціативи Плав’юка уряд УНР вирішив припинити діяльність еміграційних інституцій УНР і передати повноваження Державного центру УНР владі незалежної України.

У серпні 1992 року Микола Плав’юк на чолі делегації Державного центру УНР під час урочистого засідання Верховної Ради України передав грамоту Президенту України Леоніду Кравчуку із взаємоузгодженим формулюванням, що проголошена в 1991 році незалежна Україна є правонаступницею Української народної республіки.
XS
SM
MD
LG