Доступність посилання

ТОП новини

Молдова просувається до ЄС швидкими темпами – керівник МЗС Польщі


«Ми хотіли б побачити прогрес у справі Придністров’я» – Радослав Сікорський
Молдова випереджає інші країни «Східного партнерства» у просуванні до Європейського Союзу. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. За його словами, керівники Молдови збагнули головне – успіх залежить від перетворень в самій країні.

Молдові, найбіднішій країні Європи, непросто виборювати собі місце в одному з найпрестижніших клубів планети – Європейському Союзі. На перешкоді стоять і політичні труднощі в Кишиневі з обранням президента, і заморожений конфлікт з Придністров’ям, яке односторонньо проголосило свою незалежність від Молдови понад 20 років тому. Але в інтерв’ю молдовській редакції Радіо Свобода міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський сказав, що найголовніше те, що молдовські лідери не говорять, а роблять реальні кроки до приєднання до ЄС.

«Я вважаю, що Молдова вже демонструє успіх, бо ваші лідери єдині в бажанні бути ближчими до ЄС і роблять усе, що в їхніх силах, щоб цього досягнути. Ви вже випередили багато країн у створенні інституційних інструментів, щоб використати усю допомогу, яку Європа може запропонувати. Я захоплююся вашими лідерами, які усвідомили, що найкраще для Молдови – не вирішувати територіальні суперечки, які є також важливими, а досягнути успіху всередині країни», – зауважив польський міністр.

За словами Радослава Сікорського, керівництво у Кишиневі не відлякують і розмови про нібито «втому від розширення», на які посилаються в інших столицях. Адже дії ЄС свідчать про інше: щойно схвалили майбутній вступ Хорватії, а Сербія стала кандидатом на членство.

Успіх самої Молдови допоможе у вирішенні Придністровської проблеми

Звичайно, на думку Сікорського, в Молдові залишаються і складні внутрішні проблеми. Якнайшвидше обрання нового президента, за його словами, допомогло б Молдові вирішити і багато інших питань, адже країна вже два з половиною роки залишається без глави держави. Це також допоможе у переговорах щодо Придністров’я, які нещодавно відновилися за участю Європейського Союзу і Росії. За словами Сікорського, ЄС буде вимагати від Росії конструктивного підходу.

«Ми тішимося, що переговори відновилися, – каже польський міністр. – Ми будемо порушувати це питання перед Росією, бо ми вважаємо, що Придністров’я – це тест на наявність доброї волі Росії у вирішенні заморожених конфліктів загалом. Ми хочемо вести діалог з Росією з багатьох життєво важливих стратегічних питань. Але ми хотіли б спершу побачити прогрес у справі Придністров’я».

Як зауважує Радослав Сікорський, у порівнянні з іншими замороженими конфліктами, придністровський не виглядає так безнадійно, як південноосетинський, абхазький, чи нагірно-карабаський. І багато у вирішенні цього конфлікту залежить від самої Молдови.

«Гадаю, ви робите правильно, що ви використовуєте час для того, щоб зробити Молдову більш привабливою. Тому що в перспективі це може заохотити людей в Придністров’ї захотіти стати частиною вашого успіху», – радить керівник МЗС Польщі.

Матеріал підготувала Марія Щур та Valentina Ursu
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG