Доступність посилання

ТОП новини

«Нову соціальну політику» фінансуватиме МВФ? (огляд преси)


Київ – Днями Україна отримає нового омбудсмена. У фінал вийшли двоє: правозахисник Євген Захаров і претендент від Партії регіонів Валерія Лутковська. Як інформує газета «День», на адресу Лутковської лунає чимало критики, в основному через відсутність досвіду правозахисної діяльності. А ось у Захарова цього досвіду вдосталь. Але чи стане це аргументом під час голосування за його кандидатуру? Чи, як завжди, переможуть партійні розклади? – запитує видання. Утім, у будь-якому разі, роботи для нового омбудсмена накопичилось чимало. Серед першочергових проблем – тортури в міліції. За підрахунками експертів, минулого року тортурам було піддано 800 тисяч осіб. Потім – умови утримання ув’язнених. І, нарешті, це політв’язні.

Про те, як зробити, щоб «нова соціальна політика» влади не загрожувала економічній безпеці країни, розмірковують журналісти газети «День».
Видання пише, що спростити реальне втілення соціальних ініціатив могла б співпраця з Міжнародним валютним фондом і раніше обіцяні ним кредити. Однак, через небажання влади підвищити тарифи на газ для населення, що є умовою надання МВФ кредиту, розраховувати на позику не доводиться. Відтак, владі лишається сподіватися чи то на китайський, чи то на російський кредит, зауважує видання. Ніби китайці хотіли б отримати на його забезпечення землю. А що Україна запропонує Росії? – цікавиться видання у статті: «Не зашкодь!»

«Економічні відомості» розповідають про намір урядовців просити МВФ рефінансувати українських борг, повернути який держава має вже цього року. Фактично, Фонду запропонують зарахувати черговий недоотриманий транш в рахунок боргу за 2008 рік. Найближчим часом з цією метою у Вашингтон поїде міністр фінансів Юрій Колобов. Про його шанси на успішність переговорів ідеться в статті «МВФ запропонують зарахувати».

Україна чи не єдина європейська держава, де митники не займаються оперативно-розшуковою діяльністю. Цього не дозволяє вітчизняне законодавство. На необхідності змін у ньому наголошує експерт газети «Голос України». Він стверджує, що контрабанда посідає вагоме місце в низці завчасно спланованих, підготовлюваних та ретельно замаскованих злочинів, що робить її розслідування особливо складним. Тим часом, встановлення «по гарячих слідах» осіб, причетних до злочину, отримання предметів та документів, які мають важливе значення, виявлення свідків ­– запорука швидкого і повного розкриття злочину.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG