Доступність посилання

ТОП новини

Банківський сектор України успішно євроінтегрується


«Ми повинні мати ринкову економіку, що спроможна витримати тиск конкуренції» – представник НБУ
Київ – Угода про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС може бути підписана до кінця березня. Про це поінформували Міністерство закордонних справ України та Єврокомісія. Тим часом, у середу в Києві відбулися дискусії довкола євроінтеграції українських банків у рамках, передбачених цим документом. Що дасть банкам України створення розширеної зони вільної торгівлі «Україна – ЄС»? Це питання обговорювали банкіри та незалежні експерти з України та країн Євросоюзу.

Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом містить ключові механізми для розвитку вітчизняної банківської системи, вважає співголова робочої групи з підготовки угоди, заступник міністра економічного розвитку Валерій П’ятницький.

За його словами, в результаті інтеграції українських банків у фінансову систему ЄС у першу чергу виграють клієнти, користувачі банківськими послугами. «Забезпечення ефективного й належного захисту інвесторів та інших споживачів фінансових послуг…. Також ідеться про забезпечення стабільності цілісної фінансової системи (України), підтримку співпраці між різними учасниками фінансової системи. Тут у першу чергу маються на увазі регуляторні та наглядові органи, які працюють у цій сфері, та забезпечення ефективного нагляду», – каже Валерій П’ятницький.

Він також зауважив, що банківський сектор – одна з найбільш інтегрованих у фінансову систему ЄС економічних галузей України.
Ми повинні мати ринкову економіку, що спроможна витримати тиск конкуренції
Ігор Шумило

А директор Генерального економічного департаменту Нацбанку Ігор Шумило зазначив, що положенням угоди про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС повністю відповідають нові закони з регуляції українського банківського сектору.

Водночас, банкір зауважив: «Ми повинні мати ринкову економіку, але ринкову економіку, що спроможна витримати тиск конкуренції. І коли центральний банк (НБУ) ставить питання про консолідацію, збільшення капіталу, це якраз те, що повинно забезпечувати конкурентоздатність українських банків».

Український капітал – інвестор в економіку Євросоюзу

Віце-президент Центральноєвропейської банківської федерації Олександр Сугоняко відзначив: хоча нині українські банки конкурентоспроможні на європейському ринку банківських послуг, за умов фінансової кризи в ЄС вони змушені повертати активи назад в Україну. Це дозволяє збільшити внутрішній банківський ресурс для інвестування у модернізацію та розвиток економіки України, відзначає Сугоняко.

Фінансова криза в ЄС не здатна загальмувати процес євроінтеграції українських банків, але зменшить кількість та розмір європейських інвестицій в українську економіку. Угода про створення зони вільної торгівлі швидше сприятиме інвестуванню в економіку ЄС з боку українських банків, а не навпаки, каже словацький банкір, експерт європейської банківської адміністрації Павел Ферянц.
Передбачаю, що і в Україну кількість інвестицій незабаром ще зменшиться
Павел Ферянц

«Нині ситуація у банківському секторі Європи складається не кращим чином: ми, країни ЄС, маємо навчитись економити фінанси, погіршити кредитні умови для наших клієнтів. У підсумку, більшу частину інвестицій європейські банки вкладатимуть у ринок ЄС, а не у ринки, наприклад, держав на Сході Європи. Я передбачаю, що і в Україну кількість інвестицій незабаром ще зменшиться».

Але, як зазначив Павел Ферянц, він не бачить альтернативи євроінтеграційному курсові фінансової системи України, тож погоджується з українськими колегами: чим швидше буде підписана угода про зону вільної торгівлі Україна – ЄС, тим краще і для Києва, і для Брюсселя.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG