Доступність посилання

ТОП новини

Горлівські студенти протестували проти корупції у виші


Донецьк – Корупційний скандал спалахнув у Горлівці, що на Донеччині. Студенти Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов протестували проти незаконних поборів у гуртожитку, які їх змушували платити, як «пожертву інституту». Адміністрація вишу наразі відмовляється коментувати подію.

Перед тим, як вийти на мітинг, студентський актив оприлюднив відкритого листа. У ньому студенти скаржилися на погані умови навчання та на відсутність опалення у корпусах. Але найголовнішою причиною вони назвали те, що від кожного із них вимагають сплатити 250 гривень благодійного внеску на користь інституту – все офіційно, із заявою на ім’я ректора.

Студенти розповідають, що про необхідність здавати гроші їм повідомив голова студентської ради. Мовляв, вони підуть на сплату комунальних послуг, оскільки інститут заборгував. Однак останньою краплею студенти називають те, що у гуртожитках відімкнули світло й запропонували виселятися. Мітинг допоміг.

Мітинг допоміг

Намалювалася ось така сума у 250 гривень. Платити обов’язково. Був зібраний мітинг
студентка Ганна
«Намалювалася ось така сума у 250 гривень. Платити обов’язково. Нам сказали, що упродовж трьох днів нас виселяють, світло вимикають. Ми почали обурюватися. Був зібраний мітинг. Людей, напевно, було 350-400. Почалося зібрання. Вони відмовилися від своїх слів, мовляв, ніхто нікого не змушував платити гроші – студенти платять самі. Але це нісенітниця. На мітингу, коли Голголенку, це виконувач обов’язків ректора, ми показали аркуш, в якому написано, що ми ці гроші даємо, як пожертву інституту, вони сказали, що вперше про це чують і вперше бачать цей розрахунковий рахунок», – розповідає студентка Ганна.

Сплачувати гроші студенти мали лише у відділенні банку, яке розташоване безпосередньо у корпусі інституту, розповідає дівчина.

Вони (адміністрація вишу – ред.) не очікували, що студенти вийдуть, вони ніби нічого не знали
студент Павло
Інший студент, Павло, зазначив, що адміністрація вишу не очікувала, що студенти протестуватимуть. «Вони не очікували, що студенти вийдуть, вони ніби нічого не знали. Приїхав мер міста і сказав, що виселяти з гуртожитків не будуть. І подача світла буде й далі», – розповів Павло.

Без коментарів – адміністрація вишу

Представники ж адміністрації Горлівського педагогічного інституту іноземних мов коментувати ситуацію відмовляються.

Я такою інформацією не володію. Коментарів я ніяких не даю
Елеонора Рубанова
«Я вас не розумію, тому що я такою інформацією не володію. Коментарів я ніяких не даю, я вам скажу одне, що питання щодо можливості відімкнення електрики вирішене завдяки зусиллям адміністрації та керівництва міста», – сказала Радіо Свобода представник адміністрації вишу Елеонора Рубанова, яка завідує відділом виховної роботи.

Між тим, місцеві оглядачі зазначають, що для Горлівки, де мешкає близько 300 тисяч людей, мітинг студентів став справжнім соціальним вибухом.
  • Зображення 16x9

    Олена Поволяєва

    На Радіо Свобода з жовтня 2011-го року. Народилася, виросла, живу та працюю в Донецьку. У 2009-му році отримала ступінь магістра журналістики та диплом з відзнакою в Донецькому національному університеті. Цікавлюся документальним та радикальним кіно, сучасним мистецтвом, літературою. Катаюся на роликах, подорожую.

    Olena Povoliaieva | Создайте свою визитку


ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG