Доступність посилання

ТОП новини

Аварії на метро – через хиби будівництва?


Київ – Недбалість, інфраструктурна криза та хиби проектувальників – такі причини останньої пожежі в київському метро 14 березня та попередніх аварійних зупинок підземки називають експерти. Київська міська влада та керівники метрополітену остаточних причин пожежі на станції «Осокорки» досі не озвучили. Незалежні фахівці, натомість, говорять про неготовність влади реагувати на аварії в метро, які стають дедалі частішими.

У Київському метрополітені досі не встановили точної причини пожежі на станції метро «Осокорки» 14 березня, заявив керівник підприємства Валерій Гавриленко.

За його словами, пожежа на станції «Осокорки» – надзвичайна і несистемна подія для метрополітену, і з неї будуть зроблені висновки. Зокрема, у підземці можуть встановити автоматичні системи пожежогасіння. Керівник метрополітену наголосив, що його працівники роблять усе необхідне, щоб гарантувати безпеку перевезень. У прес-службі метро Радіо Свобода відповіли, що до з’ясування причини пожежі ніяких коментарів не буде.

Зі свого боку, Міністерство з питань надзвичайних ситуацій свою версію пожежі вже назвало. «Як з’ясували рятувальники, сталося коротке замикання електрокабелів під підвісною стелею», – йдеться в офіційному повідомленні МНС.

Метро відмовляє, бо так спроектоване – профспілка

За останні три тижні робота київської підземки переривалася чотири рази. Двічі – через несправність потягу, і одного разу – через коротке замикання контактної рейки.

Ці випадки зумовлені особливостями конструкції обладнання, і аж ніяк не помилками працівників чи зношенням устаткування, заявив Радіо Свобода керівник Вільної профспілки працівників метрополітену Віктор Дітковський.

Пожежа на Осокорках – тут нема жодних претензій до метрополітену
Віктор Дітковський

«Ми такі вагони використовуємо, при поганих погодних умовах є складнощі. А те, що метро зупинялося через знеструмлення – був сніг, із відкритих станцій натягнуло в тунель вологи, контактна рейка замкнула. Пожежа на Осокорках – тут нема ,претензій до метрополітену. Це прорахунок конструкторів станції: там не повинно бути оздоблення з легкозаймистих матеріалів», – вважає профспілковий лідер метрополітену.

Зі свого боку, колишній міністр транспорту та зв’язку Йосип Вінський висловив Радіо Свобода думку, що основною причиною інцидентів у метро є його зношення, оскільки за 60 років жодну гілку не зупиняли на реконструкцію.

Ресурс обладнання вичерпується, і якщо його не міняти – наростає ризик аварій
Йосип Вінський

«Ресурс обладнання вичерпується, і якщо його не міняти – наростає ризик аварій, – каже він. – Лінія, яка днями горіла, новіша, ніж інші, і тут більшу роль зіграв людський фактор. Але якщо розглядати метрополітен системно – прийшов час братися за його реконструкцію. Вона не робиться через брак грошей. І ми платимо питаннями безпеки за те, що недостатньо фінансуємо метрополітен».

Влада не спромоглася на додатковий транспорт під час аварії – експерт

Київське метро перебуває у перманентній інфраструктурній кризі, хоча до колапсу ще далеко, наголосив у коментарі Радіо Свобода експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко.

На його думку, більшою небезпекою є не відмова обладнання підземки, а неготовність влади реагувати на такі випадки.

Влада нічого не зробила, щоб розсмоктати натовп, який їхав на лівий берег у годину пік
Костянтин Матвієнко

«Під час пожежі працівники метро і МНС діяли досить професійно. Чого не скажеш про міську владу. Коли зупинилася робота зеленої гілки на лівому березі, влада не організувала додаткового транспорту. Люди юрмилися на платформах, частина – ішла пішки через Південний міст. Влада нічого не зробила, щоб розсіяти натовп, який їхав на лівий берег у годину пік», – зауважив експерт.

Костянтин Матвієнко та Віктор Дітковський наголошують, що аварії на метрополітені виникають передовсім унаслідок поспіху в будівництві станцій, який, зазначають вони, заохочувала і заохочує влада Києва.

Між тим, плани, які озвучують в уряді та КМДА, передбачають спорудження двох станцій на синій гілці метро («Іподром» та «Теремки») у поточному році, ще двох – у 2013-му, а в наступні роки – нової гілки на Троєщину.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG